ua en ru

ПАРЄ стурбована "олігархізацією" політики в Україні

Автор: RBC.UA
Спостерігачі від Парламентської асамблеї Ради Європи стурбовані "олігархізацією" української політики - злиттям політичних і економічних інтересів.

Спостерігачі від Парламентської асамблеї Ради Європи стурбовані "олігархізацією" української політики - злиттям політичних і економічних інтересів. Про це повідомляє радіо "Свобода".

ПАРЄ закликає українську владу утриматися від зловживання адміністративним ресурсом і знову говорить про те, що майбутні парламентські вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України принципам демократії на шляху подальшої європейської інтеграції.

Читайте також: Ратифікація УА між Україною та ЄС може затягнутися на кілька років

"Питання для серйозного занепокоєння -" олігархізація "політики України, злиття політичних і економічних інтересів. Делегація закликає державні органи та кандидатів на виборах утриматися від зловживання адміністративним ресурсом, а також від використання власних економічних засобів з метою маніпулювання виборчим процесом та спотворення волі народу. Делегація закликає політиків блокувати це питання, а також ставити суспільні інтереси попереду своїх власних, для того, щоб позбутися від відсутності довіри з боку багатьох виборців ", - йдеться в повідомленні ПАРЄ, розміщеному на сайті цієї організації в суботу, 22 вересня, за підсумками дводенного візиту передвиборної наглядової місії парламентаріїв в Україні 20-21 вересня.

Читайте також: HRW знову вказала Україні на проблеми з корупцією, незалежністю судів і тиском на ЗМІ

Крім того, делегація закликала до розширення плюралізму ЗМІ напередодні дня виборів і закликала владу, державні та приватні ЗМІ, зокрема, телебачення, забезпечити збалансоване, об'єктивне висвітлення платформи і політики партій, що беруть участь у виборах.
"У цьому контексті ми висловлюємо глибоку занепокоєність у зв'язку з законопроектом про криміналізацію наклепу і настійно закликаємо парламент, перш ніж остаточно прийняти його, взяти до уваги думку експертів Ради Європи", - сказано в повідомленні. Члени делегації знову наголосили, що передвиборний період "був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду і лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка".

Позавчора помічник державного секретаря США з європейських та євразійських справах Філіп Гордон заявив, що відносини Сполучених Штатів Америки з Україною "поставлені на паузу" через переслідування українською владою колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших діячів опозиції.

Читайте також: Досягненням Януковича загрожує небезпека

Напередодні комітет Сенату США у закордонних справах схвалив проект резолюції, яка в разі прийняття в Сенаті мала б на меті закликати уряд США відкликати посла з України і ввести візові обмеження відносно українських чиновників, які вдаються до порушення прав людини, корупції та іншим антидемократичним діям.

У Міністерстві закордонних справ України у відповідь звернули увагу, що цей проект поки не відображає позиції всього Сенату.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Відзначимо, справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладання Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.

Рішення про проведення саміту Україна - ЄС буде прийнято на вищому рівні. Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.