Гордон: США "поставили на паузу" відносини з Україною
Відносини Сполучених Штатів Америки з Україною нині "поставлені на паузу" через переслідування українською владою колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших діячів опозиції, проте повного розриву зв'язків не буде. Про це заявив сьогодні, 20 вересня, помічник державного секретаря США з європейських і євразійських справ Філіп Ґордон, передає радіо "Свобода".
Читайте також: Процес у справі Тимошенко не завершений, - Янукович
Він підкреслив, що наразі політика США щодо України не передбачає повного переривання зв'язків із українською владою для того, щоб усе ж впливати на неї й домогтися, щоб Київ "вчинив як належить" у справі переслідування опозиції, а також проведення парламентських виборів.
За словами чільного представника Держдепартаменту, Вашингтон не вважає, що суворі санкції проти чільників української влади були б дієві.
Читайте також: Захист Тимошенко подав до Лондонського суду позов на Кузьміна
Напердодні комітет Сенату США з закордонних відносин схвалив проект резолюції, яка в разі ухвалення в Сенаті мала б на меті закликати уряд США відкликати посла з України і запровадити візові обмеження щодо українських урядовців, які вдаються до порушення прав людини, корупції та інших антидемократичних дій.
В МЗС України в відповідь звернули увагу, що цей проект поки не відображає позиції всього Сенату. "МЗС України наголошує на тому, що цитований в українських ЗМІ проект заяви щодо України наразі не відображає позицію всього Сенату США. Звертає на себе увагу, що на вчорашньому засіданні комітету з міжнародних відносин Сенату без жодного обговорення за участю членів комітету протягом 9 хвилин було затверджено 11 різних за змістом документів, включаючи і проект заяви щодо України. Відтак на сьогодні у відповідному проекті викладена лише позиція двох його авторів, відомих своїми симпатіями до української опозиції", - сказано у повідомленні міністерства.
Як повідомлялося, кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц.р. було передано до суду.
Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення до держави валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.
Читайте також: ДПтС оприлюднила фото схованки, знайденої у палаті Тимошенко (фото)
Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн грн.
Генеральная прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.
Читайте також: Павло Лазаренко вийде на свободу 1 листопада 2012 р
Згідно з вироком Печерського суду м. Києва від 11 жовтня 2011 р., Юлія Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії у Харкові. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі та виплати 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол.) штрафу за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 р. Законність цього вироку 29 серпня підтвердив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України.
Зараз Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці". Також Тимошенко підозрюють у причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня.
Справи проти опозиційного екс-прем'єра відобразилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладання Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.
Рішення про проведення саміту Україна - ЄС буде прийнято на вищому рівні. Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.