Державний департамент США заявив в оприлюдненій сьогодні доповіді про положення з правами людини в країнах світу в 2012 році, що в Україні за минулий рік найсерйознішою проблемою з правами людини залишалися політично мотивовані ув'язнення колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Державний департамент США заявив в оприлюдненій сьогодні доповіді про положення з правами людини в країнах світу в 2012 році, що в Україні за минулий рік найсерйознішою проблемою з правами людини залишалися політично мотивовані ув'язнення колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це повідомляє радіо "Свобода".
Другий такою проблемою було те, що парламентські вибори 28 жовтня не відповідали міжнародним стандартам чесності і прозорості, говориться у звіті щодо України.
Третім з найбільших проблем було все більше втручання і тиск влади на засоби інформації; до цього ж в Держдепартаменті зарахували і те, що влада терпляче ставилася до все більшої кількості проявів насильства щодо журналістів.
Читайте також: Тимошенко може бути помилувана, незважаючи на відкриті кримінальні провадження, - юрист (відео)
У звіті перераховані й інші проблеми з правами людини, які були в Україні торік: зловживання щодо затриманих, включно з побиттям і можливими тортурами; суворі і нездорові умови у в'язницях і закладах утримання під вартою; неефективна і корумпована система правосуддя; необгрунтовані і дуже тривалі досудові утримання під вартою; недостатні можливості для шукачів притулку; усюдисуща корупція у всіх галузях влади; тиск влади на неурядові організації; насильство в суспільстві щодо жінок і дітей, насильство і переслідування релігійних і національних меншин; торгівля людьми; зростання кількості випадків дискримінації або насильства щодо представників ЛГБТ-спільноти; дискримінація хворих з ВІЛ/СНІД.
Влада переважно не переслідувала працівників силових структур, які удавалися до зловживань; переслідування за корупцію часто отримували критику як вибіркові і політично мотивовані; проблемою у всій владі була безкарність, заявив Державний департамент США.
Читайте також: Звернення про помилування Тимошенко передане в президентську комісію (відео)
Як заявив державний секретар США Джон Керрі (на фото), представляючи звіт, загальною проблемою в світі було те, що влада далі пригнічувала можливості для людей організовуватися, збиратися і вимагати кращої діяльності своїх правителів.
Це вже 36-й такий звіт, який щорічно публікує Держдепартамент США.
Що стосується політичних ув'язнених в Україні, то Юрій Луценко був помилуваний Президентом Віктором Януковичем і звільнений, в той час як Юлія Тимошенко продовжує знаходитися під вартою. США привітали звільнення Луценка і тепер чекають аналогічних дій по відношенню до Тимошенко, про що заявляв посол США в Україні Джон Теффт.
Читайте також: Луценко вийшов на свободу (фото, відео)
Зазначимо, звернення жінок-депутатів Лілії Гриневич, Марії Матіос, Людмили Денисової, Олександри Кужель та Ірини Луценко з проханням помилувати Юлію Тимошенко сьогодні передане в установленому порядку в комісію при Президентові України з питань помилування. Нагадаємо, саме після рекомендації цій комісії Янукович помилував Луценка.