ru ua

Тимошенко може бути помилувана, незважаючи на відкриті кримінальні провадження, - юрист (відео)

Автор: RBC.UA
Комісія при Президентові України з питань помилування може рекомендувати Президентові Віктору Януковичу помилувати екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко навіть за наявності відкритих кримінальних проваджень. Про це РБК-Україна заявила юрист, представник екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко.

Комісія при Президентові України з питань помилування може рекомендувати Президентові Віктору Януковичу помилувати екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко (на фото) навіть за наявності відкритих кримінальних проваджень. Про це РБК-Україна заявила юрист, представник екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко.

"Я не бачу перешкод для того, щоб комісія рекомендувала Президентові помилувати Тимошенко. Той факт, що Тимошенко не відбула половину покарання і наявність відкритих кримінальних виробництв не означають, що Президент не може її помилувати", - заявила Теличенко.

За її словами, рішення про помилування Тимошенко на сьогодні єдине правильне, оскільки вона покарана за дії, які не лежать у площині кримінального права. "Вона несе політичну відповідальність", - додала юрист.

Читайте також: Звернення про помилування Тимошенко передане в президентську комісію (відео)

Зазначимо, звернення жінок-депутатів Лілії Гриневич, Марії Матіос, Людмили Денисової, Олександри Кужель і Ірини Луценко з проханням помилувати екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко сьогодні передане в установленому порядку в комісію при Президентові України з питань помилування.

"Комісія повинна розглянути це звернення і внести свої пропозиції главі держави", - говориться в повідомленні прес-служби Президента.

Зовсім нещодавно, 11 квітня, Янукович заявив, що розглядати питання помилування Тимошенко неможливо, поки не завершаться судові розгляди у справах проти неї. "Я неодноразово відповідав на це питання (про можливість помилування Тимошенко), воно знаходиться в юридично-правовій площині. Поки не завершаться судові розгляди у справах Тимошенко, розглядати питання помилування неможливо", - сказав тоді Президент.

Читайте також: Янукович розгляне питання про помилування Тимошенко тільки після закінчення судів (відео)

Нагадаємо, Президент помилував екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в неділю, 7 квітня. 5 квітня уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Януковича з проханням про помилування Луценка, також щодо помилування колишнього міністра внутрішніх справ до глави держави звернулася наглядова місія Європарламенту у складі Пета Кокса і Олександра Квасьнєвського. Янукович дав відповідне доручення комісії з питань помилування розібратися у питанні. Комісія рекомендувала помилувати Луценка, в результаті він був звільнений.

Згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко знаходиться в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нова судова справа відносно боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тимошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.

Читайте також: Тимошенко планує балотуватися в Президенти в 2015 р

Слід додати, що в листопаді 2013 р. Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС. Для того, щоб Євросоюз пішов на підписання угоди, в Україні не повинно бути політичних в'язнів. Про це Януковичу неодноразово нагадували в Брюсселі.

Після звільнення Луценка Європа і США вітали це рішення Януковича, відзначаючи підвищення шансів на підписання угоди про асоціацію.