Луценко вийшов на свободу (фото, відео)

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вийшов на свободу. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко (на фото) вийшов на свободу. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України. Луценко відбував термін у Менській виправній колонії в Чернігівській області.

"У числі помилуваних (Президентом) екс-міністр МВС Юрій Луценко (відбував покарання у Менській виправній колонії (№91) з 31 серпня 2012 року) і екс-міністр екології і навколишнього середовища Георгій Філіпчук (знаходився на обліку в кримінально-виконавчій інспекції Дніпровського району м. Києва з 21 червня 2012 року). Сьогодні відмічений указ (Президента) був виконаний в повному обсязі, всі засуджені звільнені від відбування покарання, проведені необхідні розрахунки, роз'яснені права і надана необхідна всестороння допомога", - сказано в повідомленні прес-служби пенітенціарного відомства.

Як повідомив РБК-Україна заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, Луценко їде до Києва, але чи буде він брати участь в акціях протесту опозиції, які проходитимуть сьогодні в столиці біля пам'ятника Тарасу Шевченку, невідомо. В той же час нардеп з "Батьківщини" Олександр Бригинець на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Луценко може встигнути виступити на сьогоднішньому мітингу опозиції.

В той же час представник Луценка в Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко заявила РБК-Україна, що її підзахисний після помилування не має права балотуватися в народні депутати України, але може балотуватися в Президенти. "У Конституції є обмеження: не можуть особи з судимістю стати народними депутатами. Але немає обмежень щодо можливості балотуватися в Президенти. Взагалі-то помилування ніколи не гасить судимість. Більш того, у Луценка залишилося додаткове покарання - позбавлення права обіймати керівні посади протягом 3 років", - відзначила Теличенко.

Нагадємо, Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав указ про помилування шести засуджених, зокрема - колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Відповідний указ №197/2013 опублікований на офіційному сайті Президента.

Цим же указом глава держави помилував колишнього міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука.

Указ набуває чинності з дня його підписання.

Читайте також: Янукович помилував Луценка

Крім двох колишніх міністрів, своїм указом Президент звільнив від подальшого відбування покарання Сергія Викулина, 1958 р.н., Ірину Восканян, 1974 р.н., Дмитра Могильовцева, 1981 р.н., Олександра Рясенцев, 1982 р.н.

Нагадаємо, 5 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Януковича з проханням про помилування Луценка, також щодо помилування колишнього міністра внутрішніх справ до глави держави звернулася наглядова місія Європарламенту у складі Пета Кокса і Олександра Квасьневського, Філіпчук сам звернувся із проханням про помилування, а Янукович дав відповідне доручення Комісії з питань помилування. Комісія рекомендувала помилувати і Луценка, і Філіпчука.

Луценко вийшов на свободу (фото, відео)

Фото Ольги Сніцарчук

"За час відбування основного покарання в місцях позбавлення волі у Луценка Ю.В. неодноразово фіксувалося погіршення стану здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності оперативного хірургічного втручання. На сьогоднішній день стан його здоров'я вимагає постійного нагляду і контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання. станом на квітень 2013 року Луценко Ю.В. фактично відбув більшу частину призначеного судом покарання.

Читайте також: Комісія з питань помилування рекомендувала Януковичу помилувати Луценка та Філіпчука

Враховуючи вашу, шановний Вікторе Федоровичеву, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти у галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, які містяться в місцях позбавлення волі, прошу вас помилувати Луценка Юрія Віталійовича і звільнити його від основного покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України", - було сказано в зверненні Лутковської.

Нагадаємо, 3 квітня колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України по розгляду цивільних і кримінальних справ винесла ухвалу за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку в задоволенні касації.

27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за заподіяний збиток - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр.), з позбавленням права обіймати керівні посади і рангу державного службовця. 16 травня Апеляційний суд м. Києва підтвердив правомірність вироку райсуду.

Читайте також: Лутковська просить Януковича помилувати Луценка

17 серпня минулого року Печерський райсуд визнав Луценка винним у службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв ухвалу про продовження розслідування справи по отруєнню екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Апеляція 22 листопада минулого року залишила в силі цей вирок.

Що стосується Філіпчука, то він 5 квітня 2012 р. був засуджений Солом'янським районним судом Києва до 3 років позбавлення волі у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладенні угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers. Звинувачення проти Георгія Филипчука базувалося на вартості юридичних послуг, що надаються міністерству для аналізу угоди між українським урядом і компанією Vanco Prykerchenska LTD. Нагадаємо, в 2007 році ця структура уклала договір з Україною про вивчення і використання континентального шельфу Чорного моря. Проте згодом уряд вирішив розірвати договір. Для консультацій з даного приводу Мінприроди залучило компанію Astapov Lawyers. Результати проведеного ними юридичного аналізу угоди надали підстави для її розірвання в травні 2008-го. За свої послуги юридична компанія отримала від Мінприроди 144 тис. євро. Але компанію Vanco Prykerchenska розірвання договору не влаштувало, тому вона звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з позовом проти України.

Читайте також: ЄС стурбований відмовою ВССУ задовольнити касацію Луценка

Цим же вироком суду він був позбавлений права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими обов'язками строком на 3 роки, а також позбавлений 1 рангу державного службовця. Суд також ухвалив стягнути з Филипчука на користь держави 1,433 млн грн. заподіяних збитків.

Засуджений екс-міністр збитки державі відшкодував.

21 червня 2012 р. Апеляційний суд Києва замінив визначену Филипчуку Солом'янським районним судом Києва міру покарання на 2 роки позбавлення волі умовно.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся