ua en ru

ФРС США зберегла облікову ставку в діапазоні 0-0,25%

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

Також чиновники ухвалили рішення зберегти програму купівлі активів в обсязі 85 млрд дол.

У сьогоднішній заяві Комітету наголошується, що програма покупки "трежеріс" в щомісячному розмірі 45 млрд дол і цінних паперів, забезпечених іпотечними активами, у щомісячному обсязі 40 млрд дол залишиться без змін.

Читайте також: Прибуток ФРС США в І кварталі знизився на 37%

В цілому за підсумками засідання 18-19 червня 2013р. ФРС не прийняла нових рішень, відзначивши в той же час, що продовжує стежити за розвитком економічної ситуацією в країні. Як наголошується в повідомленні, в останні місяці зростання економіки США "триває в помірному темпі". Рівень безробіття як і раніше залишається високим, проте ФРС відзначає "значне поліпшення ситуації на ринку праці". Поліпшилася також ситуація на ринку нерухомості, в той час як рівень інфляції виявився нижчим за очікування ФРС.

ФРС прогнозує, що базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на виключно низьких рівнях" до тих пір, поки рівень безробіття становитиме 6,5% і більше. Відомство утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008р. Крім того, ФРС продовжить скуповувати забезпечені іпотекою цінні папери в обсязі 45 млрд дол на місяць "до значного поліпшення прогнозу щодо ситуації на ринку праці". Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ФРС може скоротити обсяги скупки паперів і почне згортати програму стимулювання американської економіки.

За збереження надм'якої грошово-кредитної політики проголосували вісім з десяти членів Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Проти виступили президент Федерального резервного банку Сент-Луіс Джеймс Баллард, який вважає дії ФРС недостатніми для боротьби з інфляцією, а також президент Федерального резервного банку Канзас-Сіті Естер Л. Джордж, яка побоюється, що проведення подібної політики загрожує дисбалансом економіки в майбутньому.

Щомісячний обсяг покупок активів з боку ФРС з січня 2013 р. складає 85 млрд дол. Йдеться про програму покупок "трежеріс" у розмірі 45 млрд дол (замість завершилася операції "Твіст"), а також скупки цінних паперів, забезпечених іпотечними облігаціями у розмірі 40 млрд дол цінних паперів, яка почалася у вересні в рамках запуску QE3.

Якщо ФРС буде підтримувати темпи покупки протягом 2013 р., баланс Центрального банку може перевищити 4 трлн дол

Читайте також: Бернанке занадто довго очолює ФРС, - Обама

Поки що у ФРС більшість її членів підтримують продовження скупки активів, однак ведуться активні розмови про скорочення обсягів. На тлі ризиків і пов'язаних зі скупкою активів витрат, а також поліпшити з осені прогнозу щодо економічного зростання США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У разі, якщо обстановка на ринку праці покращиться, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще кілька представників ФРС.

Читайте також: ФРС США завершить QE в 2014 р., - експерти

До QE3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виключно м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.