Прибуток ФРС США в І кварталі знизився на 37%
Прибутки Федеральної резервної системи (ФРС) США, перераховані американському казначейству, в I кварталі 2013 р. знизилися на 37% - до 15,3 млрд дол. проти 23,8 млрд дол. за той же період роком раніше. Частково зниження показника пов'язане зі зниженням процентних доходів по придбаних інструментах (належним ЦБ портфелям цінних паперів), говориться в неаудованому звіті американського Центробанку.
Аудовані результати будуть опубліковані пізніше.
Після виплати зарплат і фіксованих дивідендів по акціях американський Центробанк щороку перераховує Міністерству фінансів США залишок прибутку, який надходить у прибуткову частину бюджету. Збитків у Центробанку не було: торік перерахування на рахунки казначейства і зовсім досягли рекордної відмітки в 89 млрд дол. завдяки помітно "набряклим" в результаті програм покупки активів портфелям цінних паперів.
Читайте також: ФРС США необхідні 3-4 місяці для ухвалення рішення про скорочення програми QE
Втім, на думку окремих експертів, в результаті прийнятих ФРС екстрених заходів американський Центробанк міг залишитися з неякісними активами на балансі, внаслідок чого не можна виключити ризики збитків ФРС по інвестиційних інструментах.
Починаючи з 2008 р. ФРС більш ніж в три рази наростила обсяг активів на балансі - до 3,3 трлн дол. завдяки агресивній політиці скупки іпотечних і казначейських зобов'язань, яка була запущена, щоб понизити вартість запозичень на фінансовому ринку, підтримати економіку, стимулювати створення робочих місць.
Читайте також: Президент ФРБ Канзасу сподівається на зменшення обсягів інтервенцій ФРС на ринку цінних паперів
На даний момент регулятор щомісячно купує на 85 млрд дол. в місяць (45 млрд дол. - держоблігації, 40 млрд дол. - іпотечні папери). Якщо ФРС підтримуватиме темпи покупки протягом 2013 р., баланс Центрального банку може перевищити 4 трлн дол.
Поки що у ФРС більшість її членів підтримують продовження скупки активів, проте ведуться активні розмови про скорочення обсягів. На тлі ризиків і пов'язаних зі скупкою активів витрат, а також прогнозу, що покращав з осені, по економічному зростанню США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У випадку, якщо обстановка на ринку праці покращає, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще декілька представників ФРС.
Читайте також: У ФРС заговорили про припинення програми "Кількісного пом'якшення" до кінця 2013 р
Президент ФРБ Нью-Йорка Уїльям Дадлі днями заявив, що ФРС необхіднеі3-4 місяці для того, щоб ухвалити рішення про скорочення обсягів покупки активів в рамках програми кількісного пом'якшення.
До QЕ3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши у фінансову систему 2,3 трлн дол. через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агентств, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виняткової м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається покращити ситуацію на ринку праці.