ru ua

ФРС США завершить QE в 2014 р., - експерти

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система почне згортати програму кількісного пом'якшення вже в поточному році, вважають аналітики банку Societe Generale. 

Федеральна резервна система почне згортати програму кількісного пом'якшення вже в поточному році, вважають аналітики банку Societe Generale. Про це повідомляє "Росія 24".

На їх погляд, приплив дешевої ліквідності в економіку США не триватиме вічно і може закінчитися вже до кінця цього року.

Експерти банку вважають, що темпи відновлення економіки США поступово починають набирати обертів, в результаті чого ФРС буде змушена знижувати обсяг купівлі активів на відкритому ринку. Згідно з їхнім прогнозом остаточно програма кількісного пом'якшення завершиться в I кварталі 2014 р.

Великі інвестиційні компанії, такі як BlackRock, TCW Group і Pacific Investment Management, вже давно готуються до того дня, коли ставки зростуть, вирішивши, що Федеральна резервна система США не буде вічно стримувати процентні ставки на рекордно низькому рівні. Інвестори відзначають, що не чекають підвищення найближчим часом, але коли це відбудеться, зростання буде сильним і швидким.

Читайте також: Бен Бернанке може покинути пост глави ФРС США

Раніше голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке відзначав, що переваги заходів стимулювання, очевидно, переважують можливі витрати та пов'язані з ними ризики. За словами Бернанке підстав для згортання третього раунду програми "кількісного пом'якшення" (QE3) на даний момент немає. До слова, трохи пізніше він зазначав, що може піти з посади глави ФРС, проте заявив, що не бачить необхідності залишатися біля керма ФРС, до тих пір, поки не будуть згорнуті програми кількісного пом'якшення (QE).

Щомісячний обсяг покупок активів з боку ФРС з січня 2013 р. становить 85 млрд дол Йдеться про програму покупок "трежеріс" у розмірі 45 млрд дол (замість завершилася операції "Твіст"), а також скупки цінних паперів, забезпечених іпотечними облігаціями у розмірі 40 млрд дол цінних паперів, яка почалася у вересні в рамках запуску QE3.

Члени Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) продовжують сперечатися про обсяг і терміни згортання QE3. Деякі аналітики вважають, що закінчення програми QE3 - хороша ознака, що свідчить про те, що ФРС вірить у силу американської економіки.

Читайте також: Бернанке не бачить підстав для згортання QE3

Нагадаємо, 13 вересня 2012 ФРС США оголосила новий раунд "кількісного пом'якшення", в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол Крім того, ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015р., Випливає з заяви Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).

До QE3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виключно м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.