ua en ru

ФРС США зберегла базову облікову ставку незмінною в діапазоні 0-0,25%

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США в середу, 20 березня, прийняла рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, йдеться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершилося сьогодні.

Федеральна резервна система (ФРС) США в середу, 20 березня, прийняла рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, йдеться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершилося сьогодні.

Читайте також: Завершення викупу облігацій ФРС не означає поворот до жорсткої монетарної політики, - Бернанке

Це рішення відповідає прогнозам аналітиків, які розраховували, що ФРС збереже обсяг стимулювальних програм на попередньому рівні.

Як наголошується в повідомленні, комітет очікує, що при відповідному кредитуванні економічне зростання продовжиться помірними темпами, а рівень безробіття буде поетапно знижуватися.

З метою сприяння відновленню економіки Комітет з операцій на відкритому ринку прийняв рішення продовжити викуп довгострокових казначейських облігацій (Treasuries) на 45 млрд дол. на місяць, а іпотечних облігацій (Mortgage-backed securities) - на 40 млрд дол. на місяць. Комітет буде також при необхідності застосовувати інші інструменти, поки ситуація на ринку праці не покращиться.

Читайте також: ФРС може продовжити скупку облігацій через погрози світовій економіці з боку Кіпру

"Для підтримки безперервного прогресу в русі до максимальної зайнятості та цінової стабільності, комітет очікує, що високоадаптивна позиція монетарної політики залишиться прийнятною на певний час, після того як програма з придбання активів завершиться і економічне оздоровлення посилиться. Зокрема, комітет прийняв рішення зберегти цільовий діапазон ставки по федеральних фондах і передбачає, що цей винятково низький діапазон ставки по федеральних фондах буде прийнятним щонайменше до тих пір, поки рівень безробіття не знизиться до 6,5%, а прогноз щодо інфляції на найближчі два роки не буде перевищувати 0,5% понад 2%, до яких прагне комітет у довгостроковій перспективі", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що позитивні новини від Федеральної резервної системи дадуть можливість ринкам відіграти ряд показників, що знизилися на кіпрському негативі.

Раніше глава ФРС США Бен Бернанке (на фото) заявив, що підстав для згортання третього раунду програми "кількісного пом'якшення" (QE3) на даний момент немає. За його словами, інфляція, яку супротивники QE3 розглядають як основний привід для закінчення цієї програми, в осяжному майбутньому не перевищить цільовий показник ФРС, встановлений на рівні 2%.

Читайте також: Економіку США у 2013 р., найімовірніше, чекає стабільне зростання, - Обама

Нагадаємо, в середині вересня минулого року ФРС США оголосила новий раунд так званого "кількісного пом'якшення" (QE3), в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол. Крім того, ФРС подовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015 р.

Із 2008 р. Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши до фінансової системи 2,3 трлн дол. через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. Ключова ставка ФРС утримується в діапазоні 0-0,25% від грудня 2008 р.

За допомогою винятково м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці, котра, як і раніше, є далекою від нормальної. Рівень безробіття у країні тримається вище 8% з початку 2009 р., в останні місяці зростання нових робочих місць серйозно сповільнилося і просто не встигає за ростом населення.

Додамо, що в лютому 2013 р. рівень безробіття у США досяг чотирирічного мінімуму, склавши 7,7%, - це найнижчий показник від грудня 2008 р.

Читайте також: Глибокий економічний спад можуть витримати майже всі найбільші банки США, - ФРС

Зазначимо, 11 жовтня 2012 р. глава Федеральної резервної системи (ФРС) США з питань фінансового регулювання Деніел Тарулло зажадав від Конгресу запровадити обмеження розміру банків США. Він пропонував визначити максимальну частку до ВВП країни максимального обсягу недепозитних зобов'язань банків. Крім цього, Тарулло запропонував комісії із цінних паперів і бірж (SEC) посилити регулювання фондів грошового ринку.

На даний момент у США вже діє обмеження: в одному банку США не може бути зосереджено більше 10% загальних зобов'язань банківської системи. Причому зобов'язання банків, за винятком внесків, не можуть перевищувати суму в 1,3 трлн дол., або 2% ВВП. Раніше представники Демократичної партії США внесли на розгляд до Конгресу законопроект, згідно з яким банк не може зосереджувати обсяг зобов'язань більше 3% ВВП.

За оцінками експертів, якщо ініціатива Тарулло отримає схвалення в Конгресі в сукупності із пропозицією демократів, шість найбільших банків США за обсягом активів - JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs і Morgan Stanley - будуть розділені на більш дрібні організації.

Читайте також: Зусилля ФРС США не сприяють вирішенню проблеми безробіття, - глава ФРБ Далласа