ua en ru

Глибокий економічний спад можуть витримати майже всі найбільші банки США, - ФРС

Автор: RBC.UA
ФРС опублікувала дані стрес-тестів. 17 з 18 найбільших банків США можуть витримати глибокий економічний спад. Аутсайдером стала компанія Ally Financial, яка займається автокредитуванням.

ФРС опублікувала дані стрес-тестів. 17 з 18 найбільших банків США можуть витримати глибокий економічний спад. Аутсайдером стала компанія Ally Financial, яка займається автокредитуванням. Про це повідомляє "Росія 24"

Показник фінансової стійкості Ally Financial опустився нижче допустимої позначки в 5%.

А ось з тих, хто пройшов випробування на міцність, таблицю замикають Goldman Sachs і Morgan Stanley: 5,8% і 5,7% відповідно. Ну а переможцем у номінації "найнадійніший банк" став Citigroup.

Результати показують, що введення більш жорстких заходів щодо достатності капіталу дає свої позитивні плоди.

У рамках стрес-тестів ФРС змоделювала ситуацію глибокої рецесії, в якій розглядалося зростання безробіття до 12,1%, падіння ВВП на 5%, зниження цін на житло на 20% і обвал ринку акцій на 50%. У таких умовах втрати для 18 банків можуть скласти за дев'ять кварталів 462 млрд дол.

Читайте також: ФРС США ще раз завірила у намірах зберегти м'яку монетарну політику

Сукупний перший рівень загальної достатності капіталу впаде з фактичних 11,1% в II кв. 2012 р. до 7,7% в IV кв. 2014 р. Варто зазначити, що на ці 18 банків припадає приблизно 70% від активів всієї банківської системи США. Повні підсумки тестів для решти всього банківського сектора стануть відомі 14 березня.

Нагадаємо, що в понеділок, 4 березня, глава ФРС США Бен Бернанке виступив з промовою в Сан-Франциско, де він ще раз підтвердив намір зберегти м'яку монетарну політику. Він повторив слова, сказані до цього перед Сенатом: передчасне згортання програм стимулювання може дуже дорого коштувати економіці США. Таким чином, Бернанке двічі заспокоїв ринки, які отримали дозу адреналіну після публікації протоколу останнього засідання ФРС. Час дешевих грошей продовжується.

В цілому така заява була досить передбачуваною. Секвестр бюджету ніяк не сприяє економічному зростанню. Отже, скорочення витрат і збільшення податків негативно позначаться на макроекономічних показниках, і тоді Бернанке швидше розширить програму пом'якшення, ніж почне її згортання. До того ж цільовий рівень безробіття в 6,5% поки представляється недосяжним орієнтиром.
Оскільки сам Бен Бернанке заявляв, що досягти бажаного рівня зайнятості вдасться не раніше 2016 р., то і остання заява виглядає досить послідовно.

Читайте також: Зусилля ФРС США не сприяють вирішенню проблеми безробіття, - глава ФРБ Далласа

Бен Бернанке також відзначив зв'язок фондових ринків і прибутковості Treasuries. Економічне відновлення повинно викликати зростання обох показників, однак глава ФРС пообіцяв зробити необхідні дії у випадку занадто швидкого зростання доходностей.

Нагадаємо, Президент США Барак Обама підписав указ про початок приведення в дію плану по секвестру видаткових статей американського бюджету. У заяві Білого дому зазначено, що на такий крок глава держави був змушений піти після чергового провалу переговорів з представниками Конгресу. В рамках програми скорочення витрат починаючи з 2 березня і по 1 жовтня ц.р. (Початок нового фіскального року в США) федеральному міністерствам та іншим відомствам необхідно скоротити свої витрати на 85 млрд дол.

З цієї суми, за даними міжпартійної комісії, 43 млрд дол буде скорочено за рахунок військових витрат, 26 млрд дол доведеться на "невійськові статті бюджету", 11 млрд дол на програму медичного страхування Medicare, скорочення ще 5 млрд дол відзначено як "з інших джерел".