ua en ru

Фракції "Батьківщина" і "Удар" у Київраді подали заяви на обнулення списків депутатів

Автор: RBC.UA
Фракції "Батьківщина" і "Удар" у Київраді подали заяви на обнулення виборчих списків своїх депутатів у міськраді. Про це повідомили депутати від зазначених фракцій.

Фракції "Батьківщина" і "Удар" у Київраді подали заяви на обнулення виборчих списків своїх депутатів у міськраді. Про це "Комерсант-Україна" повідомили депутати від зазначених фракцій.

"Ми подали дані в територіальну виборчу комісію і чекаємо рішення, і, якщо воно буде негативним, оскаржимо в Центрвиборчкомі", - зазначила глава фракції "Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова.

Аналогічне рішення наприкінці травня ухвалила фракція "Удар" у Київраді. "Ми подали точно таке ж звернення до тервиборчкому, його прийняла фракція" Удар "у Київраді, а потім воно було затверджене політрадою партії. Ми чекаємо відповіді, а тим часом не працюватимемо в Київраді, хоча будемо відвідувати сесії для контролю над прийняттям рішень" , - сказав виданню депутат Київради від фракції "Удар" Олексій Давиденко.

Читайте також: "Батьківщина" буде обнуляти списки депутатів Київради

Нагадаємо, 2 червня 2013 закінчився п'ятирічний термін повноважень Київради. Опозиція заявила, що з цього моменту міськрада є нелегітимним. Пізніше з'явилася інформація, що опозиційні депутати в Київраді мають намір обнулити свої партійні списки. На даний момент під Фрац БЮТ у Київраді входить 9 депутатів, у фракції "Удару" - 13 депутатів.

Однак деякі політики від опозиції вважають рішення з обнуленням списків недалекоглядним. Так депутат від "Батьківщини" Володимир Бондаренко сказав, що вважає таке рішення маренням. У свою чергу, голова міської організації Юрій Одарченко заявив, що це є практичним, юридичним і логічним рішенням, яке необхідно зробити всім опозиційним партіям, представленим у Київраді.

Нагадаємо, що КСУ виніс рішення про доцільність проведення всіх місцевих виборів восени 2015 Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції.

Читайте також: Київрада проведе наступну сесію 19 червня, - Попов

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю завершився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.

Нещодавно стало відомо, що Київрада не має наміру припиняти свої повноваження 2 червня. Київська міськрада планує провести засідання після закінчення терміну своїх повноважень. За даними голови КМДА Олександра Попова наступна сесія Київради відбудеться 19 червня.

Читайте також: Верховна Рада повинна призначити дату виборів у Києві, -Рибак

Теоретично Верховна Рада може призначити позачергові вибори до Київради на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що втретє законопроект "Батьківщини" буде провалений.

Проте вчора спікер ВР Володимир Рибак заявив, що Рада повинна призначити дату виборів у Києві. За його словами, Конституційний суд України (КСУ) своїм рішенням про проведення місцевих виборів в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад не призначив дату виборів, а лише роз'яснив конституційну норму. Варто відзначити також, що керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента (АП) України Марина Ставнійчук, заяівла, що рішення КСУ не стосується виборів у Києві.

Читайте також: Рішення КСУ напряму не торкається питання проведення виборів у Києві, - Ставнійчук