ua en ru

"Батьківщина" буде обнуляти списки депутатів Київради

Автор: RBC.UA
Київська міська організація "Батьківщини" сьогодні в ході конференції прийняла рішення "обнулити списки" депутатів Київради. Про це РБК-Україна заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко.

Київська міська організація "Батьківщини" сьогодні в ході конференції прийняла рішення "обнулити списки" депутатів Київради. Про це РБК-Україна заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко.

"Так, є таке рішення - обнулити списки. Вважаю це повною маячнею", - заявив Бондаренко.

На даний момент у фракцію БЮТ в Київраді входить 9 депутатів.

За його словами, це рішення помилкове, оскільки існує багато інших способів змусити владу піти на вибори в Києві, "а це один з "тупих" варіантів, це абсолютно неприйнятний розвиток подій, адже є ще і можливість звернення в суди, і є ще воля киян, які можуть припинити платити податки, платити за комунальні послуги".

Читайте також: КСУ відклав проведення виборів в Києві до 2015 р

У свою чергу, голова міської організації Юрій Одарченко заявив, що це є практичним, юридичним і логічним рішенням, яке необхідно зробити всім опозиційним партіям, представленим у Київраді.

"Це - основа для складання повноважень всіх депутатів Київради після 2 червня, коли Київрада стає нелегітимною. Без депутатів Міська рада не зможе функціонувати. До того ж, у випадку обнулення списків ми можемо бути впевнені в тому, що в міську раду не потраплять люди, які вже не мають жодного стосунку до "Батьківщини".

Нагадаємо, 30 травня Конституційний суд України (КСУ) вирішив, що необхідно провести вибори мера Києва і депутатів Київради у жовтні 2015 р. Таким чином, виборів в 2013 р. швидше за все не буде. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте також: Опозиційні депутати Київради повинні здати мандати, - Яценюк

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Більш того, різне бачення ситуації побутує і серед депутатів "Батьківщини". Вчора Арсеній Яценюк заявив, що опозиція в Київраді має здати мандати. Проте після цього в самій "Батьківщині" і в "Ударі" заяву Яценюка розкритикували, назвавши її "провокаційною".

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.

Нещодавно стало відомо, що Київрада не має наміру припиняти свої повноваження 2 червня. Київська міськрада планує провести засідання після закінчення терміну своїх повноважень.

Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р

Теоретично Верховна Рада україни може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що в третій раз законопроект "Батьківщини" буде провалений.