ua en ru

Київрада проведе наступну сесію 19 червня, - Попов

Автор: RBC.UA
Найближча сесія Київради відбудеться 19 червня. Про це сьогодні заявив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

Найближча сесія Київради відбудеться 19 червня. Про це сьогодні заявив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

Нагадаємо, на останній сесії більшість Київради вирішила, що повноваження депутатів не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу.

Читайте також: Більшість у Київраді вирішила працювати до обрання нових депутатів

Однак, згідно із законом, п'ятирічні повноваження нинішньої Київради закінчилися ще 2 червня.

Київрада ж заявляє, що орієнтується на частину 1 ст.49 закону україни "Про місцеве самоврядування в Україні", де йдеться, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту оголошення підсумків виборів, і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання.

Раніше Конституційний суд України (КСУ) вирішив, що необхідно провести вибори мера Києва і депутатів Київради у жовтні 2015 р. Таким чином, нинішня Київрада може засідати 7 років.

Читайте також: Питання виборів у Києві знято, - Рибак

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.

Теоретично Верховна Рада україни може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що в третій раз законопроект "Батьківщини" буде провалений.

Читайте також: Київрада на останній сесії ухвалила "земельних рішень" на 459,9 га

Зазначимо, що Київрада на своєму останньому засіданні 22 травня задовольнила 19 "земельних питань" про передачу земельних ділянок на загальну площу 53,31 га. Крім того, на засіданні було прийнято 76 дозволів на розробку проектів землеустрою загальною площею 406,58 га, які депутатам ще доведеться затвердити. Очікується, що Київрада займеться цим саме в "період нелегітимності".