ua en ru

Верховна Рада повинна призначити дату виборів у Києві, - Рибак

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України повинна призначити дату виборів у Києві, вважає спікер парламенту Володимир Рибак. Про це він заявив сьогодні в ході засідання Українського муніципального форуму Асоціації міст України, повідомляє прес-служба ВР.

Верховна Рада (ВР) України повинна призначити дату виборів у Києві, вважає спікер парламенту Володимир Рибак. Про це він заявив сьогодні в ході засідання Українського муніципального форуму Асоціації міст України, повідомляє прес-служба ВР.

За його словами, Конституційний суд України (КСУ) своїм рішенням про проведення місцевих виборів в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад не призначив дату виборів, а лише роз'яснив конституційну норму.

А ось повноваження призначати місцеві вибори належать Верховній Раді України. "Зауважу, що цим рішенням суд не призначив конкретні вибори, а роз'яснив конституційну норму. Повноваження призначати місцеві вибори належать парламенту", - сказав Рибак.

Читайте також: КСУ відклав проведення виборів в Києві до 2015 р

Таким чином, спікер зазначив, що питання проведення київських виборів в цьому році ще не закрите.

Слід зазначити, що відразу після рішення КСУ про перенесення виборів у столиці Рибак поспішив заявити, що питання виборів у Києві знято. Однак Партія регіонів останнім часом вже не так категорично налаштована проти виборів у Києві вже в цьому році. Крім того, Рибак днями мав зустріч з Президентом, після чого змінив свою позицію в питанні проведення київських виборів.

Нагадаємо, 30 травня Конституційний суд України виніс рішення щодо місцевих виборів і постановив, що вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися в жовтні 2015 р.

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.

Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р

Свою стурбованість цим фактом вже висловили в ЄС. Там наполягають на проведенні виборів в українській столиці вже в цьому році.

А радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук заявила, що КСУ не може заборонити Верховній Раді призначити вибори в Києві. "Це питання призначення виборів є виключним повноваженням Верховної Ради, Конституція передбачає не тільки право, але передбачає пряму обов'язок парламенту призначати чергові, позачергові, в тому числі, місцеві вибори. Всі питання, пов'язані з виборами міської влади, це питання до парламенту, до Верховної Ради України", - зазначила Ставнійчук.

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчився в червні 2013 р. Теоретично Верховна Рада України може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання поки що немає у Партії регіонів. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання.

Читайте також: ПР готова призначити вибори в Києві на вересень 2013 р., - Богословська

Тим часом більшість Київради вирішила, що їх повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу.