Fitch підтвердило найвищий рейтинг Євросоюзу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента Європейського союзу і Європейського співтовариства з атомної енергії ("Євроатому") на рівні AAA, прогноз "стабільний". Про це повідомляє прес-служба Fitch.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента Європейського союзу і Європейського співтовариства з атомної енергії ("Євроатому") на рівні AAA, прогноз "стабільний". Про це повідомляє прес-служба Fitch.

"Рейтинги ЄС і "Євроатома" засновані, передусім, на підтримці, яку вони отримують від своїх 27 держав-членів. Незважаючи на зниження рейтингу деяких членів в 2011 і 2012 р., рейтинг дев'яти з них (валовий національний дохід яких складає 66% від загальноєвропейського) був підтверджений на рівні AAA/F1 +. Рейтинги також беруть до уваги дуже консервативні і пруденційні правила, встановлені цими двома організаціями на їх кредитування та запозичення і статус ЄС як привілейованого кредитора", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня 2011 р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) помістило рейтинг Євросоюзу на перегляд з можливим пониженням. Як пояснили в агентстві, дані дії відображають негативний вплив систематичних потрясінь у фінансовій сфері Євросоюзу на його кредитний рейтинг.

Зазначимо, не так давно прем'єр-міністр Італії Маріо Монті висловив думку, що криза в єврозоні "майже завершився".

Також варто зазначити, що в лютому міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service переглянуло кредитні рейтинги 9 європейських країн. Довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії знижений до рівня А3 з А1, Італії - до А3 з А2, Мальти - до А3 з А2, Португалії - до Ва3 з Ва2, Словаччини - до А2 з А1, Словенії - до А2 з А1. Прогноз за всіма рейтингами - "негативний".
Крім того, рейтинги Австрії, Великобританії та Франції були збережені на рівні Ааа, однак прогнози по рейтингах змінені зі "стабільних" на "негативні".

Зазначимо також, що для зміцнення фінансової стабільності Євросоюзу завтра міністри фінансів єврозони планують підвищити об'єднану кредитоспроможність двох фондів допомоги блоку.

Reuters повідомляє, що в заяві також буде сказано, що якщо країнам єврозони знадобляться нові програми допомоги після того, як постійний фонд почне діяти в липні, то кошти їм надасть постійний Європейський механізм стабільності (ESM), а не тимчасовий Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF ), який припиняє діяти в липні 2013 р..

"З середини 2013 р. максимальний обсяг кредитування ESM складе 500 млрд євро. Отже, у відсутності нової програми EFSF, об'єднана кредитоспроможність ESM і EFSF складе 700 млрд євро після середини 2013 г".

До 700 млрд євро загальну кредитоспроможність механізмів порятунку блоку погодилися збільшити в якості компромісу з німецькою опозицією, що опирається наданню великих коштів для упокорення ринків.

Ринки єврозони давно наполягають на збільшенні кредитоспроможності фонду, щоб отримати впевненість у тому, що у єврозони буде достатньо коштів для порятунку, в разі необхідності, навіть таких великих економік, як Італія чи Іспанія, проте Німеччина виступала проти такого збільшення.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top