Документ: Кредитоспроможність ESM і EFSF до 700 млрд євро буде збільшена 30 березня

Міністри фінансів єврозони готові підвищити об'єднану кредитоспроможність двох фондів допомоги блоку в п'ятницю, 30 березня, а подальше прискорення внесків до постійний фонд дозволить йому швидше досягти максимальної потужності, свідчить проект заяви Єврогрупи.

Міністри фінансів єврозони готові підвищити об'єднану кредитоспроможність двох фондів допомоги блоку в п'ятницю, 30 березня, а подальше прискорення внесків до постійний фонд дозволить йому швидше досягти максимальної потужності, свідчить проект заяви Єврогрупи.

Reuters повідомляє, що у заяві також буде сказано, що якщо країнам єврозони знадобляться нові програми допомоги після того, як постійний фонд почне діяти в липні, то кошти їм надасть постійний Європейський механізм стабільності (ESM), а не тимчасовий Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), що припиняє діяти в липні 2013 р..

"ESM буде основним інструментом для фінансування нових програм з липня 2012 р., - говориться в проекті документа. - EFSF буде, як правило, використовуватися тільки для фінансування тих програм, що були розпочаті до цієї дати".

"До середини 2013 р. він зможе організовувати нові програми у виняткових випадках, після одноголосного рішення глав держав або урядів єврозони, особливо в разі, якщо потужностей ESM буде недостатньою".

"Нинішня верхня межа кредитоспроможності ESM/EFSF буде підвищена так, щоб ESM і EFSF змогли діяти при необхідності так, як описано вище, в їх повному масштабі, в той період, поки EFSF залишається доступним, тобто до середини 2013 р.".

"З середини 2013 р. максимальний обсяг кредитування ESM складе 500 млрд євро. Отже, у відсутності нової програми EFSF, об'єднана кредитоспроможність ESM і EFSF складе 700 млрд євро після середини 2013 г".

До 700 млрд євро загальну кредитоспроможність механізмів порятунку блоку погодилися збільшити в якості компромісу з німецькою опозицією, що опирається наданню великих коштів для упокорення ринків.

Ринки єврозони давно наполягають на збільшенні кредитоспроможності фонду, щоб отримати впевненість у тому, що у єврозони буде достатньо коштів для порятунку, в разі необхідності, навіть таких великих економік, як Італія чи Іспанія, проте Німеччина виступала проти такого збільшення.

Зазначимо, що з 440 млрд євро EFSF, 192 млрд уже призначені на порятунок Греції, Ірландії та Португалії. Деякі експерти кажуть, що Європейський стабілізаційний механізм повинен володіти не менше ніж 1 трлн євро. Таку думку, наприклад, висловлював генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Анхель Гурріа.

"Греція була першим і найбільш терміновим. Але залишилося ще дуже багато не зробленого. Потрібно створити захисний брандмауер для інших європейських боржників. І ця стіна повинна бути високою, товстою, загалом достатньою, щоб відлякати спекулянтів і щоб її не перевіряти в дії. Я вже говорив, що це має бути фонд як мінімум в 1 трлн євро. Його потрібно створювати як можна швидше. Потім є питання рекапіталізації банків, і тут теж постає питання грошей. Не можна ж справді очікувати, що ЄЦБ буде весь час стояти напоготові з половиною трильйона євро і замінювати нормальний міжбанківський ринок. І звичайно, залишається питання про те, як поєднати бюджетну економію і економічне зростання, як розподілити витрати економії і при цьому зменшити безробіття. Загалом державним діячам нудьгувати не доведеться ", - зазначив Гурріа в інтерв'ю Bloomberg TV.

Тимчасовий антикризовий фонд EFSF (440 млрд євро) був створений 27 країнами - членами Європейського союзу (ЄС) в 2010 р. для підтримки фінансової стабільності в Європі через надання фінансової допомоги державам Єврозони у вирішенні економічних труднощів. У липні 2012 р. його повинен замінити Європейський стабілізаційний механізм (ESM) кредитоспроможністю 500 млрд євро.

Про запуск постійно діючого Європейського стабілізаційного механізму (ESM) в липні 2012 р. домовилися лідери країн ЄС на саміті в січня 2012 р.

Раніше передбачалося, що до середини 2013 ESM буде існувати паралельно з чинним EFSF, проте Німеччина наполягла на якнайшвидшому скасуванні EFSF та запуску більш стабільного постійного фонду. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top