ua en ru

Moody's переглянуло кредитні рейтинги 9 європейських країн

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Мoody's Investors Service переглянуло кредитні рейтинги 9 європейських країн. Так, довгостроковий суверенні кредитний рейтинг Іспанії знижений до рівня А3 з А1, Італії - до А3 з А2, Мальти - до А3 з А2, Португалії - до Ва3 з Ва2, Словаччини - до А2, А1, Словенії - до А2 з А1. Прогноз по всіх рейтингах - "негативний".

Міжнародне рейтингове агентство Мoody's Investors Service переглянуло кредитні рейтинги 9 європейських країн.

Так, довгостроковий суверенні кредитний рейтинг Іспанії знижений до рівня А3 з А1, Італії - до А3 з А2, Мальти - до А3 з А2, Португалії - до Ва3 з Ва2, Словаччини - до А2, А1, Словенії - до А2 з А1. Прогноз по всіх рейтингах - "негативний".

Крім того, рейтинги Австрії, Великобританії і Франції були збережені на рівні Ааа, проте прогнози щодо рейтингів змінено зі "стабільного" на "негативний". Про це повідомляється в прес-реліз Мoody's.

За оцінками Мoody's, ці дев'ять країн стали більш сприйнятливі до фінансових і макроекономічних ризиків в результаті кризи єврозони. Аналітиків агентства турбує здатність Європи здійснити реформи, необхідні для вирішення кризи. В Мoody's відзначають, що режим жорсткої економії може підірвати економіку деяких країн єврозони.

Коментуючи звістку про зниження кредитних рейтингів, міністр фінансів Британії Джордж Осборн сказав, що вона свідчить про необхідність вжиття жорстких заходів бюджетної економії, передає BBC. "Це - доказ того, що в нинішній ситуації Британія не може ігнорувати проблему своїх боргів", - заявив британський міністр.

Зазначимо, що рішення Мoody's послідувало після того, як S&P і Fitch Ratings знизили рейтинги провідних іспанських банків.

Нагадаємо, в жовтні Мoody's знизило суверенний кредитний рейтинг Іспанії з Aa2 до A1, прогноз по рейтингу - "негативний". Потім у грудні Мoody's знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Бельгії в місцевій та іноземній валюті на два щаблі з Аа1 до Аа3. Прогноз за рейтингом - "негативний". Також був знижений суверенний рейтинг Словенії в національній та іноземній валюті на одну сходинку з Аа3 до А1, прогноз - "негативний". В той же час, Мoody's підтвердило найвищий кредитний рейтинг Франції ААА.

Нагадаємо, 13 січня 2012 р. агентство Standard & Рoor's здійснило різні рейтингові дії відносно 16 країн єврозони. Зокрема, на два ступені були знижені довгострокові суверенні кредитні рейтинги Італії, Іспанії, Кіпру та Португалії. На один щабель знижені подібні рейтинги Австрії, Мальти, Словаччини, Словенії і Франції. За винятком Словаччини ("стабільний"), рейтингам усіх інших країн привласнений "негативний" прогноз.

27 січня 2012 р. агентство Fitch заявило про зниження суверенного кредитного рейтингу відразу п'яти країн Євросоюзу. Зокрема, рейтинг Іспанії був знижений до рівня А з АА-, Бельгії - до АА до АА+, Італії - А- з А+, Республіки Кіпр - до ВВВ- з ВВВ, Словенії - до А з АА-. Fitch мотивував своє рішення у зв'язку з низкою чинників, що впливають на національні економіки. Зокрема, це відсутність чіткої програми реформування єврозони, яка дозволить подолати тривалу боргову кризу.