ua en ru

Єврокомісар Фюле виступить у Верховній Раді 7 лютого

Автор: RBC.UA
Виступ комісара Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле у Верховній Раді України заплановано на 7 лютого. Про це йшлося сьогодні на зустрічі голови ВР Володимира Рибака з керівником Представництва Євросоюзу в Україні Яном Томбінські.

Виступ комісара Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле (на фото) у Верховній Раді України заплановано на 7 лютого. Про це йшлося сьогодні на зустрічі голови ВР Володимира Рибака з керівником Представництва Євросоюзу в Україні Яном Томбінські, передає прес-служба ВР.

Читайте також: Комітет Європарламенту схвалив угоду про спрощення видачі віз громадянам України

Згідно з повідомленням, на засідання будуть запрошені представники дипломатичних місій в Україні.

Рибак також поновив запрошення президенту Європейського парламенту Мартіну Шульцу відвідати Україну найближчим часом.

Як повідомлялося, єврокомісар Штефан Фюле планує відвідати Україну 7-8 лютого. Про це РБК-Україна повідомив прес-аташе представництва ЄС в Україні Давід Стулік. Згідно з повідомленням, почалася підготовка візиту Фюле, проте остаточного рішення з приводу візиту та інформації про першочергові питання, винесені на обговорення, ще немає.

Читайте також: Місія Європарламенту в Україні повинна продовжитися до листопада, - Кваснєвський

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Фюле заявив, що Україна може підписати Угоду про асоціацію з ЄС у 2013 р. Єврокомісар зазначив, що намічений на лютий саміт Україна-ЄС матиме амбітний порядок денний для України і для ЄС.

"Для того, щоб 2013-й був хорошим роком, протягом якого ми будемо розвивати відносини і, сподіваюся, прийдемо до підписання Угоди про асоціацію, нам потрібно буде більше заангажованості з нашого боку і великих результатів з боку України в певних ключових питаннях. Сподіваюся, що протягом наступних кількох днів країни-члени ЄС чітко сформулюють нашу спільну позицію. Але, в цілому, я оптиміст. Я з оптимізмом дивлюся на продовження нашої співпраці і на зосередження навколо цінностей і принципів, на яких тримаються наші відносини", - зазначав комісар ЄС.

Читайте також: Нові звинувачення Тимошенко не вплинуть на проведення саміту Україна-ЄС, - МЗС

Раніше впевненість у тому, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана у 2013 р., висловлював прем'єр-міністр України Микола Азаров. Про те, що Україна сподівається підписати цей документ у 2013 р., говорив і Президент Віктор Янукович.

Нагадаємо, що саміт Україна - Європейський союз відбудеться 25 лютого 2013 р. у Брюсселі. Зазначимо, що саміт мав відбутися ще в листопаді 2012 р., проте європейська сторона відклала його через встановлення результатів парламентських виборів в Україні.

Традиційно Україна і ЄС проводять саміти раз на рік. Останній саміт відбувся в середині грудня 2011 року в Києві.

Читайте також: Впровадження Угоди про асоціацію є пріоритетом фінансової допомоги ЄС Україні, - Томбінські

Нагадаємо, раніше в МЗС України заявили, що резолюція Європейського парламенту (ЄП) про ситуацію в Україні, яка була прийнята 13 грудня, показала бачення інститутами Євросоюзу готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема, до підписання Угоди про асоціацію.

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві України привітали "чіткий сигнал Європарламенту щодо необхідності надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях". "Угода, безумовно, стане потужним імпульсом і кращим інструментом для успішного просування України на цьому шляху", - наголощували в МЗС.

Читайте також: Україна та ЄС завершили обробку тексту угоди про зону вільної торгівлі

Раніше в Раді Євросоюзу заявляли, що Угоду про асоціацію між ЄС та Україною можуть підписати до листопада 2013 р. на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для набрання документом чинності необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово зазначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.