ua en ru

Угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною можуть підписати до листопада 2013 р., - Рада ЄС

Автор: RBC.UA
Європейський союз може підписати Угоду про асоціацію з Україною до листопада 2013 р., якщо українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у вирішенні проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя та імплементації реформ, закладених у порядку денному асоціації. Про це йдеться в ухвалених висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики.

Європейський союз може підписати Угоду про асоціацію з Україною до листопада 2013 р., якщо українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у вирішенні проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя та імплементації реформ, закладених у порядку денному асоціації. Про це йдеться в ухвалених висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики.

Читайте також: ЄС знову закликав Україну відкликати заявку про перегляд тарифних зобов'язань у рамках СОТ

"Рада підтверджує свої зобов'язання підписати вже парафовану Угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, так скоро, як тільки українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у трьох згаданих сферах, можливо, до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді 2013 р. Підписання може супроводжуватися попереднім набранням чинності окремих частин угоди", - йдеться в документі.

У той же час Рада закликала Верховного представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон спільно з Європейською комісією відстежувати та інформувати Раду про досягнутий прогрес, включаючи підготовку майбутніх саміту Україна-ЄС, Ради з питань співробітництва Україна-ЄС і листопадового саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі 2013 р.

Крім цього, ЄС підтвердив свою готовність брати участь у модернізації української ГТС, а також прихильність досягненню безвізового режиму з Україною.

Читайте також: Європарламент розгляне шість проектів резолюції щодо України

Нагадаємо, сьогодні з посиланням на неофіційні дані повідомлялося, що ЄС пом'якшить умови підписання Угоди про асаціацію з Україною. "Євросоюз ставить питання не про те, чи підписувати угоду з Україною, а про те, коли її підписувати. Адже ми вклали стільки сил у переговори з Україною не для того, щоб відмовитися від цього документа, - пояснило одне із джерел. - Хоча це не відміняє існування умов підписання Угоди про асоціацію".

Раніше представники ЄС називали три ключові вимоги до України, при виконанні яких стане можливим підписання угоди: - проведення вільних і чесних виборів; - відмова від практики виборчого правосуддя і ліквідація її наслідків; - прогрес у проведенні реформ. Два останні пункти, втім, досить неконкретні та допускають двояку оцінку їх виконання, а перший вже застарів - вибори відбулися і викликали критику багатьох спостерігачів.

Читайте також: Україна та ЄС завершили обробку тексту угоди про зону вільної торгівлі

В оновленому списку умов Брюссель вирішив погодитися з доводами офіційного Києва про те, що джерелом проблем при проведенні виборів стало неідеальне виборче законодавство. Рада ЄС вимагає від України розробити новий всеосяжний Виборчий кодекс, причому з урахуванням думки опозиції.

Нагадаємо, наприкінці листопада єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Угода про асоціацію між Україною та Європейським союзом зі створенням поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі може бути підписана восени 2013 року на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі. У той же час єврокомісар вкотре зазначав, що це може відбутися за умови, якщо на заклики Євросоюзу про політичну асоціацію та економічну інтеграцію українська влада і новий парламент будуть відповідати рішучими діями у вирішенні проблемних питань, що турбують ЄС.

Читайте також: ЄС сумнівається в доцільності введення санкцій щодо України, - джерела

Днем пізніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорські заявив, що в ідеалі Угода про асоціацію між ЄС та Україною може бути підписана в четвертому кварталі 2013 р. "В ідеалі ми могли б підписати угоди про асоціацію з Україною, Грузією і Молдовою, і це було б великим успіхом для "Східного партнерства", - сказав Сікорські.

Пізніше федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила побажання, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стане реальністю. За словами Меркель, сьогодні Європа чекає від України кроків, які наблизять її до європейської спільноти. "Німеччина прагне бачити Україну в європейській сім'ї і сподівається, що українська влада виконає свої обіцянки, і підписання Угоди про асоціацію з ЄС для України стане реальністю", - сказала канцлер.

Читайте також: Переговори з ЄС про підписання Угоди про асоціацію будуть розблоковані після формування всіх інститутів нової ВР, - МЗС

Раніше перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський заявив, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом може бути підписана у другій половині 2013 р.

Як повідомлялося, на думку посла ЄС в Україні Яна Томбінські, технічна робота щодо підготовки тексту Угоди про асоціацію буде завершена до кінця 2012 р.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово зазначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні. У той же час в Україні тривалий час розраховували, що ця угода буде підписана вже до кінця поточного року.