Фюле сподівається, що Україна підпише УА з ЄС у 2013 р

Комісар Європейського союзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле сподівається, що Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС наступного року. Про це він заявив в інтерв'ю радіо "Свобода". Фюле зазначив, що намічений на лютий саміт Україна-ЄС матиме амбітну порядок денний для України і для ЄС.

Комісар Європейського союзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле сподівається, що Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС наступного року. Про це він заявив в інтерв'ю радіо "Свобода". Фюле зазначив, що намічений на лютий саміт Україна-ЄС матиме амбітну порядок денний для України і для ЄС.

"Для того, щоб 2013 був хорошим роком, протягом якого ми будемо розвивати відносини, і, сподіваюся, прийдемо до підписання Угоди про асоціацію, нам потрібно буде більше заангажованості з нашого боку і великих результатів з боку України в певних ключових питаннях. Я сподіваюся , що протягом наступних кількох днів країни-члени ЄС чітко сформулюють нашу спільну позицію. Але, в цілому, я оптиміст. Я з оптимізмом дивлюся на продовження нашої співпраці і на зосередження навколо цінностей і принципів, на яких тримаються наші відносини", - сказав комісар ЄС.

Читайте також: Україна сподівається на підписання угоди про асоціаціюз ЄС в 2013 р., - Янукович

Раніше впевненість в тому, що угода про асоціацію з ЄС буде підписана в 2013 р. висловлював прем'єр-міністр України Микола Азаров. Про те, що Україна сподівається підписати угоду в 2013 р. говорив і Президент Віктор Янукович.

Нагадаємо, що саміт Україна - Європейський союз відбудеться 25 лютого 2013 р. у Брюсселі. Зазначимо, що саміт повинен був відбутися ще в листопаді ц.р., проте європейська сторона відклала його через встановлення результатів парламентських виборів в Україні.

Традиційно Україна і ЄС проводять саміти раз в році. Останній саміт відбувся в середині грудня 2011 року в Києві.

Нагадаємо, раніше в МЗС України заявили, що резолюція Європейського парламенту (ЄП) про ситуацію в Україні, яка була прийнята 13 грудня, показала бачення інститутами Євросоюзу готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема, до підписання Угоди про асоціацію.

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві України привітали "чіткий сигнал Європарламенту щодо необхідності надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях". "Угода, безумовно, стане потужним імпульсом і кращим інструментом для успішного просування України на цьому шляху", - підкреслювали в МЗС.

Читайте також: Угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною можуть підписати до листопада 2013 р., - Рада ЄС

Раніше в Раді Євросоюзу заявляли, що угода про асоціацію між ЄС та Україною можуть підписати до листопада 2013 на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні. В той же час в Україні довгий час розраховували, що ця угода буде підписана вже до кінця поточного року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top