ua en ru

Резолюція Європарламенту наблизить підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, - МЗС

Автор: RBC.UA
Резолюція Європейського парламенту (ЄП) про ситуацію в Україні, яка була прийнята сьогодні, 13 грудня, показала бачення інститутами Євросоюзу готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема, до підписання Угоди про асоціацію. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Резолюція Європейського парламенту (ЄП) про ситуацію в Україні, яка була прийнята сьогодні, 13 грудня, показала бачення інститутами Євросоюзу готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема, до підписання Угоди про асоціацію. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Читайте також: МЗС України готове до подальшої взаємодії з місією представників ЄП Кваснєвським і Коксом

У зовнішньополітичному відомстві України привітали "чіткий сигнал Європарламенту щодо необхідності надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях". "Угода, безумовно, стане потужним імпульсом і кращим інструментом для успішного просування України на цьому шляху", - наголосили в МЗС.

Крім того, українські дипломати також підтримали заклик Європарламенту про необхідність подальшого спрощення візового режиму для українських громадян. "У цьому зв'язку важливим є якнайшвидше завершення Європарламентом усіх процедур, необхідних для ратифікації угоди про внесення змін до угоди про спрощення оформлення віз, яка була підписана в липні 2012 р.", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Читайте також: Польська делегація фракції ЄНП у Європарламенті закликає до якнайшвидшого підписання Угоди про асоціацію України з ЄС

Крім того, за інформацією зовнішньополітичного відомства, українська сторона сподівається, що зміни до кодексу Шенгенських кордонів будуть розглянуті Європейським парламентом "без подальших зволікань". "Це зробить можливим подальше співробітництво з ЄС у введенні спільного прикордонного контролю, що сприятиме розвитку міжлюдських контактів", - резюмували в МЗС України.

Нагадаємо, резолюція Європарламенту про ситуацію в Україні була прийнята сьогодні, 13 грудня у Страсбурзі. Як випливає з документа, Європарламент висловив жаль у зв'язку з тим, що, за оцінками міжнародних спостерігачів, виборча кампанія в Україні під час парламентських виборів у 2012 р. не відповідала основним міжнародним стандартам і, в порівнянні з попередніми виборами 2010 р., стала кроком назад.

Читайте також: ЄП закликав демократичні партії України не співпрацювати зі "Свободою"

При цьому європейські депутати вказали на низку негативних аспектів передвиборчого періоду, а саме: арешт опозиційних політичних лідерів, відсутність рівних умов, викликану передусім зловживанням адміністративним ресурсом, випадки тиску та залякування кандидатів і працівників виборчих комісій, брак прозорості в кампанії і сфері фінансування партій, а також відсутність збалансованого висвітлення у ЗМІ.

Крім того, в резолюції йдеться про порушення під час виборчого процесу, затримку процесу підрахунку голосів, а також перебування у в'язниці лідерів опозиції. Також повідомлялося, що Європарламент закликав новий уряд України продовжувати роботу над законопроектом про фінансування партій з метою забезпечення більшої прозорості діяльності політсил, повного розкриття джерел і сум витрат на виборчу кампанію, а також передбачити санкції за порушення положень фінансування виборчої кампанії.

Читайте також: Україна та ЄС завершили обробку тексту угоди про зону вільної торгівлі

На завершення європарламентарії закликали український уряд у діалозі з усіма політичними партіями вирішити питання щодо порушень під час парламентських виборів. Так, у Європарламенті чекають від Верховної Ради усунення недоліків виборчого законодавства.

Нагадаємо, розгляд питання про ситуцію в Україні викликав підвищений інтерес у Європарламенті. Загалом було зареєстровано шість проектів відповідних резолюцій, які висунули шість політичних груп Європарламенту із семи.

Читайте також: ЄС очікує від України проведення необхідних реформ для підготовки до можливого вступу в силу Угоди про асоціацію

У відповідності з процедурою, на базі зареєстрованих проектів європарламентарії розробили консолідований текст резолюції, який і був прийнятий сьогодні на голосуванні під час пленарного засідання у Страсбурзі.

Як повідомлялося напередодні голосування, ЄП пом'якшив нову резолюцію щодо України. На відміну від попередніх резолюцій стосовно України, що вимагали від української влади негайного звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, нинішній проект виявився менш жорстким. До нього увійшли окремі пропозиції всіх груп ЄП, у тому числі й партнерів партії "Батьківщина" в Європарламенті - групи Європейської народної партії (ЄНП), а також союзників Партії регіонів - групи "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" (СД).

Нагадаємо, Євросоюз може підписати Угоду про асоціацію з Україною до листопада 2013 р., якщо українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у вирішенні проблем виборчого законодавства, вибіркового правосуддя та імплементації реформ, закладених до порядку денного асоціації. Про це йшлося у висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики, що були прийняті напередодні у грудні.