Україна збільшить видобуток газу в 2012 р. на 1 млрд куб. м. Про це в ході прес-конференції заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.
Україна збільшить видобуток газу в 2012 р. на 1 млрд куб. м. Про це в ході прес-конференції заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми збільшили видобуток за 5 років, нехай не на багато, але збільшили. Це завдяки зміні законодавства та залученню приватних інтересів... У цьому році ми збільшимо видобуток на 1 млрд куб. м", - заявив Бойко.
Як заявив сьогодні Бойко, Україна повинна збільшити видобуток власного газу і таким чином добитися низьких цін. "Для нас було важливо отримати об'єктивну оцінку і показати шляху, як зменшити енергетичну залежність. У процесі роботи з компанією IHS CERA ми отримали відповіді на всі питання, що були у нас до цього. Окремо стоїть питання - видобутку сланцевого газу, який змінив газову карту світу. Ми чудово розуміємо, що маючи вартість газу по 100 дол. за тис. куб м в США, а Україна купує по 400 дол. за тис. куб м, ми повинні вчитися, як досягти такого ж видобутку і таких цін. Тому, враховуючи досвід компанії CERA з аналізу енергетичних ресурсів у світі, цей досвід буде нам корисний і дасть можливість розвиватися швидше", - заявив Бойко.
Раніше, 14 січня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив надію, що переговори з Росією з питання зниження ціни на газ завершаться успішно. "Ми розраховуємо на те, що протягом обмеженого часу ми знайдемо спільну мову з нашими російськими партнерами. А на це обмежений час запасів міцності в нас вистачить", - сказав він.
Нагадаємо, 13 січня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна платить за газ найвищу ціну в світі. "Ми маємо найвищу ціну на газ у світі. На сьогодні ця ціна для України - 516 доларів (без урахування 100-доларової знижки у відповідності з харківськими угодами)", - заявив Янукович.
11 січня ц.р. Бойко заявив, що Київ зменшить закупівлю газу в РФ у два рази до 27 млрд кубометрів - рівня внутрішньої потреби.
Раніше Бойко заявляв, що в найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд куб. м на рік за рахунок збільшення видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження і заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям.
Нагадаємо, газове питання в російсько-українських відносинах увійшов в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку з планнуючимся зростанням цін на газ. Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.
Зазначимо, за даними Минэнергоугля Україна в січні 2012 р. скоротила імпорт газу втричі в порівнянні з показником річної давності.
Додамо, в 2011 р. імпорт газу з РФ склав близько 40 мільярдів кубометрів.
У першому кварталі 2012 р. ціна на російський газ для України зросла до 416 дол. за 1 тис. куб. м. з 400 дол. в четвертому кварталі минулого року. У бюджет 2012 р. також закладена ціна 416 дол., проте переговори ще не завершені.
Нагадаємо, що за даними Держстату видобуток природного газу в Україні за 2011 р. зменшився на 0,3% - до 19,2 млрд куб. м.
В той же час, за даними уряду, в Україні збільшився видобуток газу (природного і попутного) в 2011 р. порівняно з 2010 р. на 0,4% - до 20,139 млрд куб. м. Видобуток природного газу (без попутного) збільшилася на 0,6% - до 19,314 млрд куб. м.
Крім ціни на блакитне паливо, сторони сперечаються про обсяги поставок і вартість ГТС України. Російська сторона в особі Олексія Міллера оцінює вартість ГТС України в 20 млрд дол., а українські розрахунки вважає завищеними. Також зазначимо, що раніше повідомлялося про те, що з боку "Газпрому" надходила пропозиція викупити українську ГТС за 4 млрд дол., проте українська сторона відмовилася вести переговори про продаж.
Нагадаємо, "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.