ua en ru

Бойко: Кабмін планує зменшити споживання російського газу до 12 млрд куб. м

Автор: RBC.UA
У найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд куб. м на рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження і заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям. Про це в ефірі "5 каналу" заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

У найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд куб. м на рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження і заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям. Про це в ефірі "5 каналу" заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

Як підкреслив Юрій Бойко, в країні реалізується державна програма, спрямована на збільшення видобутку власного газу до 27 млрд куб. м в 2017 р.

"Ми маємо власну програму, яка спрямована на збільшення видобутку газу. Вже придбали одну бурову платформу, зараз оголошуємо про тендер на закупівлю наступної, що дозволить прискорити розвиток видобутку газу в Чорному морі. Ми плануємо з 20 млрд куб. м власного видобутку вийти на 27 млрд за 5 років ", - заявив Бойко.

Разом з тим, за його словами, в Україні втілюється державна політика зменшення споживання імпортного російського газу за рахунок енергозбереження, альтернативної енергетики і заміни газу вітчизняним вугіллям. Як повідомив міністр, в 2012 р. Україна зменшить споживання газу на 8-10 млрд куб. м, а до 2017 року вийде на споживання лише 12 млрд куб. м блакитного палива з Росії.

"Ми споживали 64 млрд, цього року ми споживаємо 54 млрд, а в наступному році ще менше - приблизно на 8-10 млрд. Програма енергозбереження, заміни газу на вугілля є державною політикою країни, яка була визначена Президентом. Ми плануємо, що будемо закуповувати російського газу через 5 років 12 млрд кубів. Все інше або видобуватиметься нами, або буде змінено на альтернативні види енергоресурсів", - зазначив Бойко.

Як підкреслив міністр, Україна спрямовує зусилля на розвиток альтернативної енергетики і активними темпами скорочує відставання від Європи в збільшенні частки нетрадиційних енергоресурсів.

"Ми може трохи відстаємо від Європи, але ми дуже швидко зараз наздоганяємо. У нас є своя програма в цьому напрямку - вітроенергетика, мала гідроенергетика та інші галузі. На законодавчому рівні вжито заходів, щоб стимулювати розвиток альтернативної енергетики і вся наша технічна політика спрямована на збільшення видобутку цього виду енергії", - зазначив він.

Крім того, міністр енергетики та вугільної промисловості України підкреслив, що "переговори (з Росією) йдуть непросто, але ми завжди знаходили компроміс, я думаю, так буде і цього разу".

Також Бойко зазначив, що злиття компаній "Нафтогаз Україна" і "Газпрому" з метою зниження цін на газ не буде.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру України Миколі Азарову вжити заходів щодо запобігання негативного впливу на економіку України значного зростання ціни на імпортований природний газ, для підвищення рівня енергетичної безпеки держави та забезпечення конкурентоспроможності українських товарів на світових ринках.

Ціна природного газу для України в першому кварталі 2011 р. становила близько 264 дол за тис. куб. м, у другому кварталі - вже близько 297 дол.

За прогнозами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, ціна російського газу в кінці 2011 р. може перевищити 400 дол за тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол.

У 2010 р. Україна перерахувала Росії за газ близько 13 млрд дол.

У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, за якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол. за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги поставок до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м в наступні роки.

Нагадаємо, 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз Україна" підписали контракти на поставку газу і його транзит на період з 2009 р. по 2019 р. Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу у повній відповідності з європейськими стандартами.