Дії Банку Японії щодо стимулювання економіки, які призвели до зростання інфляційних очікувань і заробітної плати після 15 років дефляції, також викликали високу волатильність на ринку облігацій, яка призвела до сильного падіння фондових індексів.
Дії Банку Японії щодо стимулювання економіки, які призвели до зростання інфляційних очікувань і заробітної плати після 15 років дефляції, також викликали високу волатильність на ринку облігацій, яка призвела до сильного падіння фондових індексів. Про це повідомляє "Росія 24".
Цей фактор загрожує підірвати зростання ділової і споживчої довіри і послабити кампанію з відновлення третьої за величиною економіки в світі. У цьому зв'язку глава Банку Японії Харухико Курода (на фото) сказав, що продовжить зміцнювати зв'язки з ринком.
Вчора Банк Японії влив у фінансову систему країни 2 трлн ієн на тлі зростання прибутковості облігацій, але цей крок не дозволив запобігти найбільший спад на фондовому ринку за два роки. Раніше Курода зазначав, що політика Центрального банку спрямована і на зниження процентних ставок.
"Курода повинен відчувати труднощі в комунікації з ринком, - сказав головний економіст Bank of America Corp. У Японії Масаюкі Кічікава. - Інвестори хотіли почути більш чіткі коментарі з приводу запобігання росту прибутковості і більше подробиць про те, як Банк Японії розглядає волатильність на ринку облігацій . Це найскладніша частина безпрецедентною за масштабами кампанії щодо пом'якшення. Не можна думати тільки про інфляцію та економіці. Необхідно дбати про ринок облігацій ".
Читайте також: ЦБ Японії підвищив прогноз по зростанню економіки і залишив без змін монетарну політику
Глава ЦБ Японії говорив, що хотів би уникнути надмірної волатильності на борговому ринку. Сьогодні на конференції в Токіо він підтвердив, що має намір стабілізувати ринок облігацій і додав, що Центральний банк поки не планує додаткових заходів щодо пом'якшення політики.
Головний економіст Japan Macro Advisors Такуджі Окубо вважає, що Курода не розуміє, що він робить. "Якщо він вважає, що процентні ставки будуть рости, якщо його політика успішна, чому він говорив, що його політика призведе до зниження процентних ставок?" - додав економіст.
Експерти відзначають, що спокійного досягнення планових показників по інфляції не буде і таке сильне пом'якшення пов'язане з ризиками, такими як висока волатильність на ринках. При цьому Банк Японії міг би трохи скоротити щомісячний обсяг купівлі облігацій, це додало б гнучкості і сприяло обмеженню волатильності.
Нині ЦБ купує облігації більш ніж на 7 трлн ієн на місяць. При цьому регулятор прагне збільшити грошову базу. Очікується, що показник буде рости на 60-70 трлн ієн на рік.
Читайте також: ВВП Японії в I кварталі виріс на 0,9%
Нагадаємо, що кілька днів тому банк Японії залишив монетарну політику без змін і підвищив прогноз по зростанню національної економіки, незважаючи на волатильність на фінансовому ринку і ризики, пов'язані з уповільненням зростання світового ВВП.
Монетарна політика центробанку спрямована на досягнення цільового показника інфляції на рівні 2%, при цьому основна увага японські влади зосередили на грошовій базі. Згідно з оприлюдненим рішенням, Банк Японії буде щорічно купувати держоблігації на 60-70 трлн ієн (603-704 млрд дол.) Ці основні лінії були підтверджені в ході проведеного засідання.
Після дводенного засідання було випущено заяву, в якій наголошується, що економіка "стала відновлюватися". Це формулювання більш оптимістична, ніж оцінка в квітні, коли регулятор повідомив, що вдалося "зупинити ослаблення і з'являються деякі ознаки росту".
Читайте також: Фондовий ринок Японії обвалився на тлі новин із США та Китаю
У квітня 2013 р. глава японського ЦБ Харухико Курода заявив, що Банк Японії зробив все необхідне, щоб досягти цільового показника з інфляції на рівні 2% через два роки. До цього японський центробанк оприлюднив програму монетарного пом'якшення об'ємом 1,4 трлн дол Саме таку суму протягом двох років Банк Японії має намір "закачати" в економіку країни.
Втім, багато економістів висловили точку зору, що досягти цільового показника з інфляції протягом двох років не представляється можливим. У рамках відбувся раніше сьогодні засідання один з членів ради японського ЦБ запропонував перенести досягнення цільового показника з інфляції на пару років вперед, проте його ініціатива була відхилена.
Читайте також: ЦБ Японії простимулює економіку країни на 1,4 трлн дол
Нагадаємо, 20 травня японський уряд вперше за два місяці підвищило оцінку економічного зростання. Сьогодні цю позицію підтвердив японський центробанк. Експерти дійшли висновку, що економіка країни поступово відновлюється: за період з січня по березень 2013р. ВВП Японії в річному численні ріс найшвидшими темпами на тлі зростання споживчих витрат і експорту. Експерти пов'язують позитивні зрушення з успіхом політики прем'єр-міністра Сіндзо Абе, спрямованої на боротьбу з дефляцією шляхом агресивного монетарного стимулювання економіки.