Фондовий ринок Японії обвалився на тлі новин із США та Китаю
Фондові торги в Японії завершилися падінням індексу Nikkei на 7,32%. Найбільш значне зниження індикатора з 15 березня 2011 р. послідувало за різким зростанням прибутковості за японськими державними облігаціями.
Зокрема, в ході сесії даний показник вперше за останній рік досяг рівня в 1%. Причинами стали висока волатильність, а також опублікований напередодні звіт про засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС США. Згідно з поширеними даними, деякі члени організації схиляються до необхідності згортання стимулювання до червня ц.р. в тому випадку, якщо відновлення економіки буде рівномірним. Лише деякі члени проголосували за продовження скупки активів. Не виключено, що ФРС почне урізати політику скупки активів вже в другій половині поточного року.
Також аналітики зазначають, що сьогодні з ранку тривожний сигнал прийшов і з Китаю, який показав досить негативні дані по промисловості: "Це стало приводом для нового падіння цін на нафту, так що у російського ринку в четвер з'являється чимало приводів для зниження".
Читайте также: ФРС США необхідно 3-4 місяці для прийняття рішення про скорочення програми QE
Значний спад котирувань на цьому тлі продемонструвала "велика трійка" японських банків. Найбільш помітно скоротилася ринкова капіталізація лідера сектора Mitsubishi UFJ - на 9,3%. Його конкуренти Sumitomo Mitsui і Mizuho відзначилися зниженням на 7,8% і 6,3% відповідно.
Також падіння цін на акції простежувалося серед великих експортерів Країни висхідного сонця. Серед виробників електроніки найінтенсивніший спад продемонструвала компанія Kyocera, чиї папери знизилися в ціні на 13,6%. Акції Hitachi і Panasonic подешевшали на 7,8% і 6,8% відповідно.
Провідні автомобілебудівні концерни Японії відзначилися менш значним зниженням котирувань. Зокрема, ринкова капіталізація лідера сектора Toyota Motor скоротився на 5,1%, а його конкурента Nissan Motor - 3,9%.
Читайте також: Джанет Йеллен може очолити ФРС США
За підсумками торгів 22 травня 2013 індекс Nikkei впав на 1143,28 пункту (-7,32%) і склав 14483,98 пункту. Курс долара до ієни виріс по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,11 ієни і складав на закритті фондових торгів у Токіо 102,71 ієни / дол.
Відзначимо, що зниження було зафіксовано не тільки в Японії. Російські індекси почали торгову сесію зниженням.
У США фондові торги завершилися зниженням провідних індексів. За підсумками торгової сесії 22 травня індекс Dow Jones знизився на 0,52% - до 15307,17 пункту, індекс S & P500 опустився на 0,83% - до 1655,35 пункту, індекс Nasdaq впав на 1,11% - до 3463,30 пункту.
Торги на європейських фондових ринку 22 травня завершилися підвищенням основних індексів. Головною і чи не єдиною причиною оптимізму інвесторів стали коментарі глави ФРС Бена Бернанке, який заявив, що передчасне згортання практики стимулювання економіки може перешкодити економічному відновленню країни.