Азаров "з розумінням" ставиться до бойкоту європолітиків Євро-2012

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що "з розумінням" ставиться до реакції європейських політиків на ситуацію з укладеним екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко і заявам європейських політиків про бойкотування Євро-2012. Про це Азаров написав на своїй сторінці в Facebook.

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що "з розумінням" ставиться до реакції європейських політиків на ситуацію з укладеним екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко і заявам європейських політиків про бойкотування Євро-2012. Про це Азаров написав на своїй сторінці в Facebook. "Я з розумінням ставлюся до мотивів, реакції цілого ряду політиків на інформацію, що надійшла в їхнє розпорядження ", - заявив Азаров. "Уряд України, спортивна громадськість України і весь народ доклали дуже серйозні зусилля, щоб підготуватися і гідно прийняти одне з великих світових спортивних турнірів, яким є Європейський чемпіонат з футболу ... Хотілося б, щоб при ухваленні рішення, були враховані всі чинники...", - додав прем'єр.

Коментуючи ситуацію навколо Тимошенко, прем'єр підкреслив: "Одне можна сказати точно: факту побиття або застосування сили по відношенню до Тимошенко не було. Хочу також запевнити, перш за все, кожного жителя України, що посадові особи, так чи інакше стикаються з Тимошенко,проінструктовані про необхідність дотримання законів і, безумовно, етичних норм по відношенню до колишнього прем'єр-міністра України Тимошенко".

Нещодавно стало відомо, що прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт не відвідає жоден матч чемпіонату Європи з футболу в цьому годуЕвро-2012 в Україну. За його словами, причиною такого рішення стали "політичні події в Україні".

Також сьогодні Франція висловила своє "гостре занепокоєння" розвитком політичної ситуації в Україні, зокрема, навколо долі колишнього Тимошенко. У Міністерство закордонних і європейських справ Франції нагадали, що відносини Європейського Союзу з Україною, як і з іншими державами-учасницями Східного партнерства, ґрунтуються на цінностях свободи, демократії і дотримання засадничих прав людини. "Тож Франція закликає владу України дотриматися своїх зобов'язань щодо поваги до основних свобод і вже найближчими тижнями "ухвалити рішення, необхідні з цього погляду", - йдеться в заяві відомства. У міністерстві також додали, що перебуває в тісному контакті зі своїми європейськими партнерами щодо цієї ситуації.

Ситуація з побиттям Тимошенко в колонії в черговий раз викликала світовий резонанс. Сьогодні Харківська прокуратура відмовила в порушенні кримінальної справи щодо застосування фізичної сили до Тимошенко. "Матеріали завершені постановою про відмову в порушенні кримінальної справи", - заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка. За його словами, матеріали перевірки налічують три томи. Генеральна прокуратура України також, вивчивши матеріали перевірки, дійшла висновку про те, що немає підстав для порушення кримінальної справи.

Водночас Тимошенко дала згоду проходити лікування у центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці" у Харкові, куди її перевезуть у вівторок, 8 травня. Лікуватиме ув'язнену екс-прем'єра німецький спеціаліст за підтримкою українських лікарів. Нагадаємо, 22 квітня Тимошенко відмовилася від лікування в лікарні "Укрзалізниці" і повернулася в колонію. До цього, згідно з повідомленням Державної пенітенціарної служби України, Тимошенко висловила бажання почати лікування в клініці і її перевезли в Центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці" пізно ввечері 20 квітня. За словами Тимошенко, під час перевезення її з Качанівської колонії в лікарні 20 квітня один із співробітників колонії вдарив її кулаком в живіт. Після цього екс-прем'єр втратила свідомість і прокинулася вже в лікарні. 27 квітня в Інтернет потрапили фото Тимошенко, на яких вона демонструє сліди побоїв, які отримала в Качанівській колонії.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, і зараз там розглядається.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся