ru ua

Суд переніс розгляд справи Тимошенко і ЄЕСУ на 21 травня

Автор: RBC.UA
Суддя Київського районного суду Харкова Костянтин Садовський відклав розгляд справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко через її стан здоров'я. Суддя зазначив, що справу не можна розглядати без присутності обвинуваченої Тимошенко у зловживаннях на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), Наступне судове засідання призначене на 21 травня ц. р. на 10:00, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Суддя Київського районного суду Харкова Костянтин Садовський відклав розгляд справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко через її стан здоров'я. Суддя зазначив, що справу не можна розглядати без присутності обвинуваченої Тимошенко у зловживаннях на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Наступне судове засідання призначене на 21 травня ц. р. на 10:00, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Під час сьогоднішнього засідання адвокат екс-прем'єра Сергій Власенко просив суд призупинити розгляд справи до одужання Тимошенко. Він також надав оригінал висновку німецьких лікарів та інформацію про побиття Тимошенко. "Німецькі лікарі відзначили, що клініка, в якій пропонувалося б лікувати Юлію Тимошенко, не відповідає вимогам і не може забезпечити лікування", - зазначив захисник. Він також нагадав, що 17 квітня німецькі лікарі надали висновок, що Тимошенко не може брати участь у судовому засіданні за станом здоров'я. Також сьогодні в суді було зачитано особиста заява Тимошенко з проханням не доставляти її в суд у зв'язку зі станом здоров'я і відкласти розгляд справи до одужання.

Раніше Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило офіційні висновки німецьких лікарів з приводу стану Тимошенко, в яких медики відзначають необхідність психосоматичного лікування Тимошенко. Вони відзначили, що це пов'язано з питанням довіри екс-прем'єра до українських лікарів. Також закордонні позитивно оцінили можливості лікарні "Укрзалізниці" і кваліфікацію медперсоналу.

29 березня справу Тимошенко було передано до суду. Як повідомив прокурор Харківської області Геннадій Тюрін, слідство повністю довело провину екс-прем'єра з п'яти епізодами справи. В той же час захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко стверджує, що звинувачення є безпідставними.

Раніше в прес-службі СБУ повідомили, що на виконання рішення Київського районного суду м.Харкова слідчим відділом УСБУ в Харківській області 28 березня ц.р. завершено ознайомлення обвинуваченої Тимошенко і її захисників з матеріалами кримінальної справи № 2310.

Також повідомлялося, що ГПУ подала позов до Тимошенко про відшкодування 19,5 млн грн збитків у рамках кримінальної справи по компанії ЄЕСУ.

Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, згідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення державі валютної виручки від експорту металу корпорації ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярда гривень.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Зазначимо, що з переведенням в колонію стан здоров'я Тимошенко значно погіршився.