Тимошенко відмовилася від лікування в лікарні "Укрзалізниці" і повернулася в колонію

Екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко виписали сьогодні з харківської клінічної лікарні №5 "Укрзалізниці" і перевезли знову в Качанівську колонію.

Екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко виписали сьогодні з харківської клінічної лікарні №5 "Укрзалізниці" і перевезли знову в Качанівську колонію. Про це повідомляє радіостанція "Свобода".

"Тимошенко категорично відмовилася від лікування", - зазначила з цього приводу перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко.

Мойсеєнко також повідомила, що сьогодні вранці, у другий день перебування екс-прем'єра в лікарні, головний лікар закладу, особистий лікар Тимошенко і інші фахівці запропонували їй почати стаціонарне лікування. Проте Тимошенко відмовилася.

Раніше Тимошенко заявляла, що має порадитися з захисниками, які повинні прибути до неї в понеділок.

Головний лікар лікарні "Укрзалізниці" Михайло Афанасьєв заявив сьогодні, що персонал медичного закладу був повністю готовий лікувати Тимошенко. За словами Афанасьєва, Тимошенко зверталася з медичним персоналом закладу дуже коректно і, залишаючи лікарню, подякувала медикам за створені для неї умови.

Разом з тим адвокат Тимошенко Сергій Власенко припустив, що його підзахисну співробітники МОЗ неправильно проінформували про рекомендації німецьких лікарів про можливості лікування в Харкові.

Вчора голова управління Державної пенітенціарної служби в Харківській області Євген Бараш повідомив, що поки триватиме лікування Тимошенко в стаціонарі, її доставка в суд неможлива. Поки невідомо, яким чином Тимошенко збираються доставляти в суд, засідання якого має відбутися 28 квітня.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Державної пенітенціарної служби України, Тимошенко висловила бажання почати лікування в клініці і її перевезли в Центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці" пізно ввечері 20 квітня.

Нагадаємо, на початку квітня повідомлялося, що за наполяганням уряду ФРН Тимошенко можуть відправити в одну з німецьких клінік для лікування від грижі міжхребцевого диска. У свою чергу Міністерство охорони здоров'я України запропонувало лікувати Тимошенко в спеціалізованому стаціонарі в Центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці" у Харкові. Проте раніше Тимошенко неодноразово відмовлялася від лікування в лікарні "Укрзалізниці".

При цьому в Міністерстві охорони здоров'я України заявляли, що німецькі лікарі, які обстежили Тимошенко, не висловили претензій до лікарні "Укрзалізниці". В п'ятницю Міністерство охорони здоров'я оголосило версію висновків німецьких лікарів, у яких міститься висока оцінка самої клініки, але визначений як окремий момент в лікуванні колишнього прем'єр-міністра "питання психологічного характеру, пов'язане з довірою Тимошенко до українських лікарів".

Як повідомляли в Державній пенітенціарній службі України, за період перебування в установах пенітенціарної відомства Тимошенко більше 50 разів відмовлялася від медичних оглядів, інструментальних і лабораторних обстежень, а також тільки протягом лютого - березня цього року 3 рази відмовлялася від проходження лікування, призначеного комісією висококваліфікованих німецьких і українських лікарів.

Зазначимо, екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Зазначимо, що з переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршився. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, де вона зараз і розглядається.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся