ru ua

"За Україну" братиме участь у виборах мера Києва

Автор: RBC.UA
Політична партія "За Україну" братиме участь у виборах мера Києва. Про це сьогодні на конференції київської міської організації партії "За Україну" повідомив голова партії, заступник голови фракції об'єднаної опозиції "Батьківщина" у Верховній Раді В'ячеслав Кириленко, передає кореспондент РБК-Україна.

Політична партія "За Україну" братиме участь у виборах мера Києва. Про це сьогодні на конференції київської міської організації партії "За Україну" повідомив голова партії, заступник голови фракції об'єднаної опозиції "Батьківщина" у Верховній Раді В'ячеслав Кириленко (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми можемо сказати, що наша партія братиме участь і у виборах на посаду київського міського голови, і у виборах Київської міської ради. Деталі, яким чином, в якому форматі - все це ми обговорюватимемо, часу вже небагато", - сказав Кириленко.

За його словами, партія силами опозиції у Верховній Раді добиватиметься призначення вибору не пізніше 9 червня 2013 р., хоча кращий день, коли можуть пройти вибори київського мера, на думку лідера "За Україну", це 2 червня 2013 року.

Читайте також: Якщо Кличко відмовиться балотуватися на посаду мера Києва, кандидатом має бути Яценюк, - Тягнибок

Кирмленко також зазначив, що невизначеність лідера партії "Удар" Віталія Кличка щодо участі у виборах мера Києва шкодить перемозі опозиції в столиці. "Щодня його зволікання з відповіддю - він шкодить справі перемоги всіх опозиційних сил в Києві. Його відповідь має бути якнайскорішою", - сказав глава "За Україну".

Він додав, що на посаду мера Києва активно обговорюється, окрім Кличка, кандидатура Петра Порошенка.

Крім того, депутат Верховної Ради, член партії "За Україну" Ксенія Ляпіна зазначила, що партія виступатиме за відновлення районних у місті Києві рад, які максимально наблизять представницьку владу до громадян, і за повернення київському мерові необхідних повноважень для формування і керування Київрадою.

Читайте також: Віталій Кличко просуває кандидатуру брата Володимира на посаду мера Києва

Нагадаємо, раніше джерело в партії "Свобода" повідомило, що Віталій Кличко запропонував кандидатуру свого брата Володимира як єдиного опозиційного висуванця на посаду мера Києва. До цього Віталій кілька разів підкреслював, що визначиться зі своїм висуненням тільки після призначення дати виборів, а спроби колег по опозиції проголосити його єдиним кандидатом він назвав передчасними.

Зазначимо, що в якості опозиційних кандидатів у мери Києва називалися такі імена, як Арсеній Яценюк, Микола Катеринчук, Микола Томенко, Анатолій Гриценко, Олександра Кужель, Олег Тягнибок, Андрій Іллєнко. Про свій намір балотуватися в мери Києва заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Кандидатом від влади стане нинішній голова КМДА Олександр Попов.

Читайте також: Рибак має намір ініціювати проведення виборів у Києві на початку червня

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак раніше заявив, що вибори в Києві повинні пройти на початку червня. Перед тим він заявляв, що вибори мера відбудуться разом з виборами в Київраду - в травні-червні. За його словами, парламент підтримає проведення в один час виборів у Київраду і виборів мера Києва.

Нагадаємо, повноваження попереднього мера Леоніда Черновецького Київрада припинила достроково в липні 2012 р. З тих пір йдуть дискусії про вибори нового мера, проте парламент не поспішає призначати вибори. Найактивнішу позицію тут займає партія "Удар". У грудні 2012 р. "Удар" зареєстрував у парламенті проект постанови про призначення на 2 червня 2013 року виборів мера Києва і Київради.