ru ua

Якщо Кличко відмовиться балотуватися на пост мера Києва, кандидатом має бути Яценюк, - Тягнибок

Автор: RBC.UA
При відмові лідера партії "Удар" Віталія Кличка балотуватися на пост мера Києва, кандидатом повинен бути лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. Про це на брифінгу заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, передає кореспондент РБК-Україна.

При відмові лідера партії "Удар" Віталія Кличка балотуватися на пост мера Києва, кандидатом повинен бути лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. Про це на брифінгу заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, передає кореспондент РБК-Україна.

"Напевно, логічно було б між нами трьома домовлятися таким чином ... якщо ми "право першої ночі" пропонуємо Кличку і він відмовляється, теоретично ми про це говоримо, хоча краще було б щоб він не відмовлявся ... то тоді, напевно, другому комусь треба було б запропонувати йти на міського голову Києва, адже це дуже важлива посада, навіть в контексті майбутніх президентських виборів, це мав би бути Арсеній Яценюк", - заявив Тягнибок. Він також висловив сподівання, що вибори мера Києва відбудуться 2 червня 2013 р.

У свою чергу, за словами Яценюка, партія "Удар" запропонувала свого кандидата на посаду мера Києва, але не лідера партії Віталія Кличка. "Було від них (" Удару ") пропозицію на пост мера Києва, але це не Віталій Кличко. Більше поки нічого не скажу, переговори ведуться", - заявив Яценюк.

Читайте також: "Свобода" на виборах мера Києва підтримує Кличка, але може висунути і свого кандидата, - Тягнибок

Раніше Тягнибок говорив, що "Свобода" може висунути і власну кандидатуру на посаду мера Києва. Незважаючи на те, що "Свобода" підтримує Віталія Кличка, її кандидатом може стати, наприклад, нардеп Андрій Іллєнко, або ж сам Тягнибок.

В "Ударі" підтвердити, або спростувати заяву Тягнибока не змогли, повідомили лише, що на вибори мера Києва оппозиція представить єдиного кандидата. "Після того, як ВР прийме цю постанову (про призначення виборів мера Києва на 2 червня, - ред.), Буде оприлюднене рішення, хто буде єдиним опозиційним кандидатом на посаду київського міського голови ... у нас буде єдина кандидатура від опозиційних сил, а чи буде це Яценюк, Тягнибок або Кличко, буде оголошено після того, як буде прийнято постанову парламенту. Однозначно це буде спільна кандидатура від усіх опозиційних сил. У партії "Удар" інший варіант не розглядається ", - заявив депутат" Удару "Валерій Карпунцов.

Він також повідомив, що на сьогоднішній день, між провладними парламентськими фракціями і опозицією тривають консультації щодо розблокування роботи парламенту, що необхідно для прийняття постанови про призначення виборів. "Зараз йдуть консультації з цього питання ... з представниками влади в ВР, мається на увазі з головою ВР і представниками партій, щоб убезпечити подальшу роботу ВР від тотального впливу Партії регіонів, коли позиція Президента ... просувається через ВР", - сказав депутат.

Основними кандидатами на крісло мера столиці вважаються чинний глава КМДА Олександр Попов кандидат від опозиції - їм можуть стати глава парламентської фракції "Удар" Віталій Кличко чи позафракційний народний депутат Петро Порошенко. Раніше "Батьківщина" заявила, що підтримає Віталія Кличка як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, однак сам Кличко назвав таку заяву передчасним. Він підкреслив, що визначитися в цьому питанні після того, як буде призначено дату проведення виборів.

Однак, якщо Кличко чи Порошенко не будуть узгоджені як єдині депутати, "Батьківщина" може запропонувати покласти цю місію на Миколу Томенка, Олександру Кужель, Анатолія Гриценка чи Миколи Катеринчука. Про це заявляв нардеп з "Батьківщини" Віталій Ярема. Крім того, про свій намір балотуватися в мери столиці заявив нардеп Олег Ляшко. Він також збирається вести на вибори до Київради свою Радикальну партію.

Читайте також: Рибак має намір ініціювати проведення виборів у Києві на початку червня

Повноваження попереднього мера Леоніда Черновецького Київрада припинила достроково в липні 2012 р. З тих пір йдуть дискусії про вибори нового мера, однак парламент не поспішає призначати вибори. Найактивнішу позицію тут займає партія "Удар". У грудні 2012 р. "Удар" зареєстрував у парламенті проект постанови про призначення на 2 червня 2013 р. виборів мера Києва і Київради.

Член ЦВК Михайло Охендовський заявив, що юридично бездоганної дати одночасного проведення виборів мера Києва і Київради на сьогоднішній день не існує. Оскільки в 2012 р. повноваження мера Києва припинилися достроково, наступні мерські вибори повинні бути позачерговими. За його словами, це означає, що на наступних виборах депутатів Київської міськради будуть обрані на 5 років, а мер - лише до наступних чергових загальнонаціональних місцевих виборів. При цьому вибори мера можуть не відбутися цього року.

Читайте також: Вибори мера Києва - "Батьківщина" підтримує Кличка, він називає своє висунення передчасним (відео)