ru ua

Рибак має намір ініціювати проведення виборів у Києві на початку червня

Автор: RBC.UA
Вибори в Києві повинні пройти на початку червня. Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Рибак у парламенті, передає кореспондент РБК-Україна.

Вибори в Києві повинні пройти на початку червня. Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Рибак (на фото) у парламенті, передає кореспондент РБК-Україна.

"У травні закінчуються повноваження депутатів (Київради), тому я виноситиму це питання на розгляд парламенту. Треба, щоб вибори були", - сказав Рибак, відповідаючи на питання про дату виборів мера Києва і депутатів Київради.

Раніше він заявляв, що вибори мера відбудуться разом з виборами до Київради - у травні-червні. За його словами, парламент підтримає проведення в один час виборів у Київраду і виборів мера Києва.

Джерела, близькі до процесу переговорів про вибори в Києві, повідомляли, що вони швидше за все відбудуться 30 червня.

Читайте також: Вибори мера Києва - "Батьківщина" підтримує Кличка, він називає своє висунення передчасним (відео)

Нагадаємо, повноваження попереднього мера Леоніда Черновецкого Київрада припинила достроково в липні 2012 р. З тих пір йдуть дискусії про вибори нового мера, проте парламент не поспішає призначати вибори. Найактивнішу позицію тут займає партія "Удар". У грудні 2012 р. "Удар" зареєстрував у парламенті проект постанови про призначення на 2 червня 2013 року виборів мера Києва і Київради.

Член ЦВК Михайло Охендовський заявив, що юридично бездоганної дати одночасного проведення виборів мера Києва і Київради на сьогоднішній день не існує. Оскільки в 2012 р. повноваження мера Києва припинилися достроково, наступні вибори мерів мають бути позачерговими. За його словами, це означає, що на наступних виборах депутати Київської міськради будуть вибрані на 5 років, а мер - лише до наступних чергових загальнонаціональних місцевих виборів. При цьому вибори мера можуть не відбутися цього року.

Читайте також: Вибори мера Києва відбудуться 30 червня, - джерела

Основними кандидатами на крісло мера столиці вважаються діючий голова КМДА Олександр Попов і кандидат від опозиції - ним можуть стати голова парламентської фракції "Удар" Віталій Кличко або позафракційний народний депутат Петро Порошенко. Раніше "Батьківщина" заявила, що підтримає Віталія Кличка як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, проте сам Кличко назвав таку заяву передчасною. Він підкреслив, що визначитися в цьому питанні після того, як буде призначена дата проведення виборів.

Читайте також: Порошенко визнав, що опозиція запропонувала йому бути кандидатом в мери Києва

Проте якщо Кличко або Порошенко не будуть узгоджені як єдині депутати, "Батьківщина" може запропонувати покласти цю місію на Миколу Томенка, Олександру Кужель, Анатолія Гриценка або Миколу Катеринчука. Про це заявляв нардеп з "Батьківщини" Віталій Ярема. "Свобода" готова при необхідності висунути в мери нардепа Андрія Іллєнка. Крім того, про свій намір балотуватися в мери столиці заявив нардеп Олег Ляшко. Він також збирається вести на вибори в Київраду свою Радикальну партію.