ru ua

Віталій Кличко просуває кандидатуру брата Володимира на посаду мера Києва

Автор: RBC.UA
Лідер партії "Удар" Віталій Кличко запропонував кандидатуру свого молодшого брата Володимира Кличка як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, пише "Комерсант-Україна", посилаючись на свої джерела.

Лідер партії "Удар" Віталій Кличко запропонував кандидатуру свого молодшого брата Володимира Кличка (на фото) як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, пише "Комерсант-Україна", посилаючись на свої джерела.

"Віталій Кличко кілька місяців уникнув прямої відповіді на питання, претендує на посаду мера чи ні. Його остання пропозиція - підтримати кандидатуру Володимира Кличка. Розрахунок такий: голосуйте за Кличка, а за якого - неважливо, оскільки в єдиного кандидата від опозиції є всі шанси перемогти", - повідомив співрозмовник, знайомий з ходом переговорів.

У керівництві фракції "Удар" вчора не стали коментувати цю інформацію. "Зараз дуже багато інсинуацій навколо теми виборів київського мера. Вважаю, що немає сенсу коментувати чутки", - заявив перший заступник голови фракції "Удар" Віталій Ковальчук.

Читайте також: Якщо Кличко відмовиться балотуватися на посаду мера Києва, кандидатом повинен бути Яценюк, - Тягнибок

Консультації щодо висунення єдиного кандидата в мери Києва Віталій Кличко, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк і лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок почали ще в грудні 2012 року. "Ми вважаємо, що єдиний кандидат, який може виграти вибори беззастережно, - це Віталій Кличко. І дискусії бути не може", - заявив Арсеній Яценюк.

21 лютого народні депутати від фракцій "Батьківщина" і "Свобода" закликали Кличка до 1 березня визначитися зі своєю участю у виборах мера, проте поки він так і не дав чіткої відповіді.

Про те, що в переговорах намітився прогрес, стало відомо у вівторок. "Була від них (представників партії "Удар") пропозиція кандидатури на пост мера Києва, але це не Віталій Кличко. Поки що більше нічого не скажу, йдуть переговори", - заявив журналістам Арсеній Яценюк, не назвавши прізвище кандидата.

Читайте також: Рибак має намір ініціювати проведення виборів у Києві на початку червня

"Він (Віталій Кличко) дійсно запропонував кандидатуру Володимира (Кличка), - сказало джерело в керівництві партії "Свобода". - Але це не значить, що справа зрушила з мертвої точки! Не про це ми домовлялися, та і взагалі не зрозуміло, чи знає про все це Володимир. Відомо, що раніше він навідріз відмовився балотуватися в парламент!".

Незважаючи на спортивні успіхи Кличка-молодшого, соціологічні опитування показують, що поки тільки його старший брат Віталій може перемогти на виборах чинного голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова (Партія регіонів). Згідно з результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", який проводився з 25 лютого по 6 березня, за Віталія Кличка готові проголосувати 31% виборців, за Олександра Попова - 20,3%.

"Кличку-молодшому в перемозі над Олександром Поповим може допомогти тільки бренд єдиного кандидата від опозиції. Киян не обдуриш, ясно, що він (Володимир Кличко) політикою не займається і в основному живе за кордоном - його рейтинг буде істотно нижчий, ніж у старшого брата", - заявив президент групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Представники опозиційних фракцій поки не готові надати Володимиру Кличку статус єдиного кандидата. "Якщо Віталій Кличко відмовляється балотуватися в мери, варто запропонувати лідерів опозиційних фракцій - Арсенію Яценюку і Олегу Тягнибоку - висунути свої кандидатури. У разі відмови Арсенія Яценюка ми заявляємо, що Олег Тягнибок готовий брати участь у виборах мера Києва", - сказав народний депутат Юрій Сиротюк ("Свобода").

Читайте також: "Свобода" на виборах мера Києва підтримує Кличка, але може висунути свого кандидата

Розмови про єдиного кандидата стануть більш конкретними після того, як Верховна Рада призначить вибори мера Києва і депутатів Київради на 2 червня, вважає народний депутат Юрій Одарченко ("Батьківщина"). "Я не сприймаю такого підходу, коли киянам пропонують проголосувати за будь-якого кандидата, лише б від опозиції. Принцип висування "якщо не я, то мій брат" я вважаю несерйозним і таким, який не вплине позитивно на авторитет Віталія Кличка", - заявив Одарченко.

Нагадаємо, раніше спікер ВР Володимир Рибак заявив, що вибори в Києві повинні пройти на початку червня.