ua en ru

"Транзит газу через Україну скоротиться на 24-35% до кінця року", - джерело в "Газпромі"

Автор: RBC.UA
До кінця 2012 р. транзит газу через територію України знизиться на 24-35%. Це означає, що Україна недоотримає 500 млн дол виручки через введення обхідного газопроводу.

До кінця 2012 р. транзит газу через територію України знизиться на 24-35%. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомило джерело в "Газпромі", Це означає, що Україна недоотримає 500 млн дол виручки через введення обхідного газопроводу.

Нагадаємо, Україна за 7 місяців 2012 р. з порівнянні з відповідним період 2011 р. скоротила транзит газу на 22,9% - до 50 млрд 589,4 млн куб. м. У липні 2012 р. в порівнянні з липнем 2011 р. транзит газу зменшився на 17,7% - до 6 млрд 234,5 млн куб. м. Видобуток природного газу в Україні за 7 міс. 2012 зріс на 0,9% - до 11,8 млрд куб. м.

Варто також зазначити, що 23 серпня ц.р. голова правління російського концерну "Газпром" Олексій Міллер заявив, що компанія планує збільшити поставки газу в Європу через Білорусь. Однак, він не уточнив розмір зростання. За його словами, перспектива збільшення транзиту пов'язана, насамперед, з аналізом ринків Європи.

"Газпром" систематично намагається зменшити значення української ГТС у своєму транзиті газу європейським споживачам. Зокрема, в "Газпромі" мають намір, після реалізації всіх запланованих газотранспортних проектів ("Південний" і "Північний" потоки), звести значення української ГТС в транзиті російського газу до нуля.

У свою чергу в Європейській комісії заявляють, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.

Положення з ГТС України ускладнюється тим, що Росія створює "обхідні коридори" для транзиту газу - "Північний потік" з можливою третьою і четвертою гілкою і "Південний потік". Однак, на думку експертів, глибока модернізація української газотранспортної системи (ГТС), що за оцінками як вітчизняних, так і європейських фахівців коштує близько 5,3 млрд дол, окупиться раніше, ніж може бути введений в експлуатацію "Південний потік". За словами міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка, в модернізації української ГТС зацікавлені шведські компанії.