ua en ru

"Скупка держоблігацій ЄЦБ може стати "наркотиком" для економіки", - Вайдман

Автор: RBC.UA
Глава Бундесбанку (Центрального банку ФРН) Йенс Вайдман висловився проти плану Європейського центрального банку (ЄЦБ) з підтримки економіки окремих держав методом скупки держоблігацій.

Глава Бундесбанку (Центрального банку ФРН) Йенс Вайдман висловився проти плану Європейського центрального банку (ЄЦБ) з підтримки економіки окремих держав методом скупки держоблігацій, передає Reuters.

"Покупка держоблігацій ЄЦБ може стати свого роду наркотиком для економіки, - висловив свою позицію Вайдман німецьким ЗМІ. - В довгостроковій перспективі дана програма тільки нашкодить економіці ЄС, а не врятує її".

Нагадаємо, раніше представники ФРН не раз висловлювалися проти планів ЄЦБ по купівлі держоблігацій Італії та Іспанії, а також інших країн ЄС з високим рівнем держборгу.

2 серпня 2012 р. повідомлялося, що ЄЦБ розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони. "Керуюча рада ЄЦБ може здійснити прямі операції на відкритому ринку в обсязі, відповідному його цілям", - заявив Драгі, вказавши, що контур подальших "нестандартних" заходів грошово-кредитної політики буде позначений в майбутні тижні.

У свою чергу міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле незабаром після появи цієї інформації розвіяв чутки про те, що кошти європейських екстрених фондів будуть направлені на викуп облігацій Іспанії. Тим самим Шойбле спростував повідомлення ЗМІ про підготовку координованій ЄЦБ операції з викупу великого обсягу боргових паперів Іспанії та Італії за рахунок коштів Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).

Варто зазначити, що в кінці липня 2012 р. Драгі пообіцяв вжити всіх необхідних заходів з порятунку зони євро від краху, зокрема спрямовані на боротьбу з невиправдано високою прибутковістю за держпаперами країн валютного блоку. "В рамках своїх повноважень ЄЦБ готовий зробити все необхідне для збереження євро, і, повірте, вжитих заходів буде достатньо. Боротьба із зростанням прибутковості за держоблігаціями країн зони євро потрапляє в сферу інтересів ЄЦБ, оскільки даний негативний тренд порушує реалізацію кредитно-грошової політики всередині блоку ", - говорив Драгі.

Для боротьби з борговою кризою в зоні євро лідери країн ЄС домовилися про низку антикризових заходів. На саміті глав ЄС 29 червня ц.р. його учасники вирішили створити єдиний орган нагляду в банківському секторі, який буде функціонувати в тісній співпраці з ЄЦБ.

Ця ініціатива дозволяє використовувати кошти Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) і Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для рекапіталізації проблемних банків безпосередньо, в обхід держави. Раніше передбачалося, що нова організація почне працювати до кінця поточного року. Але міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що наглядовий орган в банківському секторі єврозони не буде створений в 2012 р.

Також за підсумками саміту ЄС лідери блоку затвердили Пакт зростання та зайнятості Євросоюзу. Крім того, лідери ЄС погодили пакет заходів вартістю близько 120 млрд євро, що сприятиме економічному зростанню. Вони зобов'язалися збільшити капітал ЄЦБ на 10 млрд євро, що має підвищити загальний обсяг кредитування на 60 млрд і фонду допомоги вразливим країнам. Ще 55 млрд євро "нашкребли" з невикористаних фондів ЄС і призначених для малих і середніх підприємств та зайнятості молоді.