ЄЦБ готує новий антикризовий механізм на ринку облігацій єврозони (відео)

Європейський центральний банк (ЄЦБ) розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони. Про це повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі на прес-конференції після рішення банку за ставками в єврозоні.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони. Про це повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі на прес-конференції після рішення банку за ставками в єврозоні.

"Керуюча рада ЄЦБ може здійснити прямі операції на відкритому ринку в обсязі, відповідному його цілям", - сказав Драгі, вказавши, що контур подальших "нестандартних" заходів грошово-кредитної політики буде позначений в майбутні тижні.

Раніше німецькі ЗМІ повідомили з посиланням на неназвані джерела, що ЄЦБ планує здійснити нові дії, спрямовані на стабілізацію доходностей по держпаперами в єврозоні, в координації з Європейським стабілізаційним механізмом (ESM). За неофіційними даними, ESM може безпосередньо фінансувати уряди Іспанії та Італії, купуючи облігації цих країн на первинних розміщеннях, тоді як ЄЦБ підтримає ці дії інтервенціями на вторинному ринку. Передбачається, що остаточне рішення по новому антикризовому механізму буде прийнято не раніше вересня 2012 р.

У свою чергу міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле незабаром після появи цієї інформації розвіяв чутки про те, що кошти європейських екстрених фондів будуть направлені на викуп облігацій Іспанії. Тим самим Шойбле спростував повідомлення ЗМІ про підготовку координованій ЄЦБ операції з викупу великого обсягу боргових паперів Іспанії та Італії за рахунок коштів Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).

Варто зазначити, що в кінці липня 2012 р. Драгі пообіцяв вжити всіх необхідних заходів з порятунку зони євро від краху, зокрема спрямовані на боротьбу з невиправдано високою прибутковістю за держпаперами країн валютного блоку. "В рамках своїх повноважень ЄЦБ готовий зробити все необхідне для збереження євро, і, повірте, вжитих заходів буде достатньо. Боротьба із зростанням прибутковості за держоблігаціями країн зони євро потрапляє в сферу інтересів ЄЦБ, оскільки даний негативний тренд порушує реалізацію кредитно-грошової політики всередині блоку ", - говорив Драгі.

Нагадаємо, сьогодні ЄЦБ залишив облікову ставку на колишньому рівні - 0,75%. Дане рішення повністю співпало з прогнозами аналітиків.

Для боротьби з борговою кризою в зоні євро лідери країн ЄС домовилися про низку антикризових заходів. На саміті глав ЄС 29 червня ц.р. його учасники вирішили створити єдиний орган нагляду в банківському секторі, який буде функціонувати в тісній співпраці з ЄЦБ. Ця ініціатива дозволяє використовувати кошти Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) і Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для рекапіталізації проблемних банків безпосередньо, в обхід держави. Раніше передбачалося, що нова організація почне працювати до кінця поточного року. Але міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що наглядовий орган в банківському секторі єврозони не буде створений в 2012 р.

Також за підсумками саміту ЄС лідери блоку затвердили Пакт зростання та зайнятості Євросоюзу. Крім того, лідери ЄС погодили пакет заходів вартістю близько 120 млрд євро, що сприятиме економічному зростанню. Вони зобов'язалися збільшити капітал ЄЦБ на 10 млрд євро, що має підвищити загальний обсяг кредитування на 60 млрд і фонду допомоги вразливим країнам. Ще 55 млрд євро "нашкребли" з невикористаних фондів ЄС і призначених для малих і середніх підприємств та зайнятості молоді. Як повідомлялося, рівень безробіття в єврозоні в травні 2012 р., за уточненими даними, склав 11,1% порівняно з 11,0% в квітні ц.р.

В ЄЦБ хочуть, щоб антикризові механізми, погоджені на саміті Євросоюзу, були впроваджені якомога швидше.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся