ua en ru

Лідери ЄС домовилися про нагляд у банківському секторі

Автор: RBC.UA
Лідери європейських країн на саміті, що відбувається в Брюсселі дійшли згоди щодо створення єдиного для єврозони органу з нагляду в банківському секторі. Також прийнято рішення за допомогою нового контрольного механізму виробляти пряму рекапіталізацію проблемних банків за рахунок коштів фондів фінансової допомоги.

Лідери європейських країн на саміті, що відбувається в Брюсселі дійшли згоди щодо створення єдиного для єврозони органу з нагляду в банківському секторі, повідомляє Reuters. Також прийнято рішення за допомогою нового контрольного механізму виробляти пряму рекапіталізацію проблемних банків за рахунок коштів фондів фінансової допомоги.

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей під час прес-конференції зазначив, що створення функціонуючого спільно з Європейським центральним банком (ЄЦБ) наглядового органу має бути завершене до кінця 2012 р. За словами чиновника, запуск нової структури дозволить розірвати "порочне коло" між банками і національними урядами.

Ван Ромпей додав, що країни, чиї фіскальні показники відповідають вимогам єврозони, можуть залучати кошти тимчасового Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), а згодом - постійного Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для підтримки ставок за державними облігаціями на фінансових ринках.

"Ми відкриваємо можливість" країнам з гарною поведінкою "залучати кошти стабілізаційних фондів з метою нормалізації ситуації на фінансових ринках і підтримки ставок за державними облігаціями на необхідному рівні", - заявив ван Ромпей.

Нагадаємо, так званий міжбанківський союз - загальноєвропейський фонд, створений для відрахувань від прибутку банків, призначений для рекапіталізації проблемних фінансових установ. Ідея цього проекту - змусити банки самостійно платити за свої проблеми, не залучаючи кошти платників податків.

Нагадаємо, вчора в Брюсселі стартував саміт ЄС. Це 19-я зустріч ЄС на вищому рівні з грудня 2009 р., коли почалася грецька криза, що дала поштовх економічним потрясінням зони євро.

Оглядачі зазначають, що серед лідерів союзу немає єдності з приводу заходів, які слід застосувати для боротьби з кризою і відновлення економіки.

За підсумками вчорашнього дня в Брюсселі глави Італії та Іспанії заблокували прийняття угоди про стимулювання економічного зростання в ЄС. Прийняття положень документа, який на саміті в Брюсселі йшов з позначкою "невідкладні заходи", тепер відкладено на невизначений термін.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті і його іспанський колега Маріано Рахой відмовилися підписувати документ, який передбачав виділення стимулюючого пакета коштів у розмірі 120 млрд євро. За словами обох лідерів, вони не мають наміру продовжувати розгляд довгостроковій ініціативи до тих пір, поки Німеччина не погодиться затвердити короткострокові заходи по зниженню ставок прибутковості їхніх облігацій.

Однак, за словами голови Європейської ради Хермана ван Ромпея, в діалозі сторін немає непереборних перешкод.