Живіша за всіх живих: парламент перетворився в мавзолей коаліції

Четвер 17 березня 2016 13:30
Живіша за всіх живих: парламент перетворився в мавзолей коаліції
Учасники парламентської коаліції "Європейська Україна" закривають очі на політичну кризу в країні
З моменту оголошення "Батьківщиною" і "Самопоміччю" про вихід з парламентської коаліції пройшло близько трьох тижнів, але формальне, юридичне підтвердження смерті парламентської коаліції "Європейська Україна" досі відсутне. Спостерігаючи за останніми подіями в українському парламенті, волею-неволею починаєш думати, що в Україні немає політичних лідерів масштабу Чингіз-хана "душоприказники" вирішили приховати смерть парламентської коаліції.

З моменту оголошення "Батьківщиною" і "Самопоміччю" про вихід з парламентської коаліції пройшло близько трьох тижнів, але формальне, юридичне підтвердження смерті парламентської коаліції "Європейська Україна" досі відсутне. Спостерігаючи за останніми подіями в українському парламенті, волею-неволею починаєш думати, що в Україні немає політичних лідерів масштабу Чингіз-хана "душоприказники" вирішили приховати смерть парламентської коаліції.

Мертва, але жива

Історичні перекази стверджують, що найближче оточення деякий час ретельно приховувала від усіх смерть Чингіз-хана, остерігаючись як би втрата лідера в самий відповідальний момент не деморалізувала військо монголів і не подарувала надію тангутів, проти держави яких кочівники в той час несамовито воювали. 

Подібних прикладів приховування фактів смерті того чи іншого видатного політичного діяча, порившись в історичних хроніках, можна знайти більш ніж достатньо для того, щоб стверджувати: не тільки життя, але і смерть сильних світу цього підпорядковані політичній доцільності.

Доцільність керує світом політики. Таке життя.

Правда, справедливості заради, необхідно відзначити, що політична доцільність далеко не всемогутня і тому неспроможна повернути до життя раптово померлих вершителів доль світу.

А тому "спадкоємцям" і "душоприказником" потрібно встигнути вирішити найбільш гострі та актуальні завдання до того, як передчасне відсутність, розкладання і трупний запах не зроблять таємне явним.

Спостерігаючи за останніми подіями в українському парламенті волею-неволею починаєш думати, що в Україні немає політичних лідерів масштабу Чингіз-хана "душоприказники" вирішили приховати смерть парламентської коаліції. 

З моменту оголошення фракціями "Батьківщина" і "Самопоміч" про вихід з парламентської коаліції пройшло близько трьох тижнів, але формальне, юридичне підтвердження смерті парламентської коаліції "Європейська Україна" досі відсутня.

Бути і сьогодні живіший за всіх живих, принаймні, в правовому аспекті, коаліції дозволяє відсутність чітко визначених законодавчих норм і процедур, згідно з якими можна було б однозначно заявляти про припинення існування коаліції.

Вони просто "загубилися" і "зникли" з Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" в процесі "переписування" Конституції і підгонки під неї правового поля.

Звісно, в умовах відсутності чітких, законодавчо визначених недвозначних критеріїв, з допомогою яких можна було б відрізнити "живу" коаліцію від "мертвої", виникають діаметрально протилежні інтерпретації того, що відбувається.

Хтось впевнений, що вона померла, хто-то слідом за класиком стверджує, що "вона зачаїлася на час".

Такою законодавчою невизначеністю відверто зловживають "Народний фронт" і "Блок Петра Порошенко", роблять вигляд, що нічого серйозного в парламенті не відбувається і вихід трьох з п'яти фракцій, безпосередньо сформували свого часу коаліцію "Європейська Україна", зовсім не свідчить про розвал в "таборі однодумців".

І це також жодним чином не є сигналом для відставки нинішнього коаліційного уряду на чолі з Арсенієм Яценюком, переформатування парламентської коаліції, а в разі неспроможності Верховної Ради сформувати нову більшість - для розпуску парламенту і оголошення дострокових парламентських виборів.

Страусина позиція

Така страусинная позиція НФ і БПП, а також керівництва українського парламенту, безумовно, не робить їм честі.

Але позиція фракцій, заявили про свій вихід із парламентської коаліції, на жаль, ще більше є dishonourable, лицемірна і непослідовна. Принаймні, в даний час.

"Батьківщина", "Самопоміч" і РПЛ замість того, щоб вимагати від керівництва Верховної Ради України юридичного визнання остаточної і безповоротної смерті, створеної при їх прямому участю коаліції "Європейська Україна", здійснюють якісь незрозумілі рухи, що віддалено нагадують чи то біг на місці, то канкан. Причому в цьому чи то біг, чи то танці вони так високо задирають ноги, що стає видна вся їх срамота.

Мимоволі складається враження, що вищезгадані фракції, так само, як і "Народний фронт" і "Блок Петра Порошенко", зовсім не хочуть юридичного визнання смерті коаліції, а головне - що випливають з цього політико-правових наслідків: або переформатування коаліції і уряду, за бортом яких вони можуть опинитися, або дострокових парламентських виборів, які вимагають серйозних фінансових витрат, без яких-небудь гарантій результату

Більш того, є підстави припускати, що ситуація мирного співіснування "ні живою, ні мертвою" коаліції де-юре з ситуаційним більшістю де-факто, "чомусь" повністю влаштовує "прихильників європейських цінностей". 

Втім, є сенс винести за дужки це "чомусь", як і суперечки про те, чи потрібні дострокові парламентські вибори, яким може бути їх результат; яка мотивація тих чи інших політичних сил, які виступають за або проти виборів.

Всі ці питання заслуговують окремого розгляду.

Але на сьогодні ключовим у політичному порядку денному, принаймні, для Верховної Ради, є питання про те: жива чи ні парламентська коаліція "Європейська Україна".

І, якщо "реформатори" не прийдуть до згоди щодо відповіді на це питання, то відповідь доведеться дати Конституційному Суду.

Ну, а тим часом в парламенті триватимуть танці з бубном біля гнилого трупа "демократичної коаліції".

На жаль, на відміну від оточення Чингіз-хана, яке зберігало в таємниці смерть полководця до тих пір, поки війська не взяли штурмом столицю тангутів, українські "душоприказники", намагаючись зберегти в таємниці раптову смерть коаліції, більше нагадують онука-наркомана, який звик отримувати бабусину пенсію, тому категорично відмовляється юридично оформляти факт її біологічної смерті.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся