ua en ru

Юлія Тимошенко може погодитися на лікування в Німеччині, - джерело

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко може погодитися на лікування в Німеччині. Про це пише The Guardian з посиланням на свої джерела.

Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко може погодитися на лікування в Німеччині. Про це пише The Guardian з посиланням на свої джерела.

"Інсайдери стверджували, що Тимошенко не хотіла їхати з України на лікування, тому що вона не хоче, щоб ослабла її потужна підтримка. Тепер вони кажуть, що вона може передумати", - пише видання.

Guardian пише, що Тимошенко може відправитися на лікування до Німеччини вже восени в рамках домовленості між українською владою і європейськими посередниками.

Читайте також: Стан Юлії Тимошенко різко погіршився, - Власенко

Останнім часом захисники і соратники екс-прем'єра заявляють про різке погіршення стану здоров'я Тимошенко. Так, вчора захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що вона не може пересуватися без сторонньої допомоги.

Про різке погіршення стану здоров'я Тимошенко Сергій Власенко заявив минулої суботи, 15 червня. Також він заявив, що захист екс-прем'єра буде звертатися до німецьких лікарів, щоб вони терміново прибули в Україну для вироблення практичних, конкретних рекомендацій. Пенітенціарна служба у свою чергу оцінює стан здоров'я Тимошенко не так критично, як її захист.

Варто нагадати, що Юлія Тимошенко була переобрана головою партії "Батьківщина", склад якої поповнили "Фронтом змін", ПРП і частина НРУ. Також Тимошенко видвінулді кандидатом у Президенти в 2015 р.

Читайте також: Тимошенко переобрана головою партії і висунута в Президенти (фото, відео)

Нагадаємо, згідно з вироком Печерського суду Києва у справі про газові контракти від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нову судову справу щодо боргів ЄЕСУ. Крім того, Генпрокуратура обвіняетТімошенко в замовленні вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.

Однак, перспективи Тимошенко вийти з в'язниці до 2015 р. виглядають не занадто реалістично. Президент Віктор Янукович стосовно Тимошенко досить строгий і розглядатиме питання про її помилування тільки після закінчення всіх судових розглядів.

Читайте також: Сенат США готує новий проект резолюції з вимогою звільнити Тимошенко

Євросоюз неодноразово заявляв про те, що ув'язнення Тимошенко є кричущим прикладом виборчого правосуддя і показником невисокого рівня демократії в Україні. Воно гальмує процес євроінтеграції країни і ставить під загрозу перспективи підписання угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі в листопаді 2013 р.