ua en ru

Стан Юлії Тимошенко різко погіршився, - Власенко

Автор: RBC.UA
Стан здоров'я екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко різко погіршився. Про це за підсумками з'їзду "Батьківщини" заявив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Стан здоров'я екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко різко погіршився. Про це за підсумками з'їзду "Батьківщини" заявив захисник Юлії Тимошенко (на фото) Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"10 хвилин тому я отримав інформацію, що стан Тимошенко різко погіршився. Причини цього невідомі, до неї не пускають захисників. Тому ми не могли з нею поспілкуватися, а лікарі не можуть діагностувати проблему. Вона не встає. Зустріч з Коксом і Квасневським відбувалася в лікарняній палаті. Тому ми звертатимемося до німецьких лікарів, щоб вони в терміновому порядку прибули до України для вироблення практичних, конкретних рекомендацій. Пенітенціарна служба продовжує брехати. Всі заяви про нормальний стан Тимошенко не мають нічого спільного з реальністю", - заявив Власенко.

Читайте також: З'їзд "Батьківщини" - Тимошенко переобрана головою партії і висунута в Президенти, Яценюк очолив політраду (фото, відео)

Нагадаємо, сьогодні в Києві на Михайлівській площі пройшов урочистий об'єднавчий з'їзд "Батьківщини", на якому партія об'єдналася з "Фронтом змін", ПРП і частиною НРУ. Тимошенко була переобрана головою партії, а також висунута кандидатом в Президенти в 2015 р.

Спеціально для з'їзду Юлія Тимошенко підготувала лист-звернення, маніфест і резолюцію. Можливо, тепер якраз і позначилася перевтома, викликана роботою над цими документами.

Читайте також: "Батьківщина" висунула Тимошенко кандидатом на виборах Президента в 2015 р

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, виступаючи на з'їзді "Батьківщини", заявив: "Висунули Тимошенко єдиним кандидатом в Президенти в 2015, звільняйте її. Це перше і головне завдання. Робіть це!".

Нагадаємо, згідно з вироком Печерського суду Києва у справі про газові контракти від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічний термін у Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області. Зараз Тимошенко знаходиться в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нова судова справа відносно боргів ЄЕСУ. Крім того, Генпрокуратура звинувачує Тимошенко в замовленні вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.

Читайте також: Тимошенко планує балотуватися в Президенти в 2015 р

Перспективи Тимошенко вийти з в'язниці до 2015 р. виглядають не дуже реалістично. Презідент Віктор Янукович відносно Тимошенко достатньо строгий і розглядатиме питання про її помилування тільки після закінчення всіх судових розглядів.

Євросоюз неодноразово заявляв про те, що ув'язнення Тимошенко є волаючим прикладом виборчого правосуддя і показником невисокого рівня демократії в Україні. Воно гальмує процес євроінтеграції країни і ставить під загрозу перспективи підписання угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі в листопаді 2013 р.