ru ua

З'їзд "Батьківщини": Тимошенко переобрана головою партії і висунута в Президенти, Яценюк очолив політраду (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У Києві сьогодні, 15 червня, пройшов урочистий об'єднавчий з'їзд "Батьківщини".

У Києві сьогодні, 15 червня, пройшов урочистий об'єднавчий з'їзд "Батьківщини". На Михайлівській площі зібралося близько 1,2-1,5 тис. осіб, передає кореспондент РБК-Україна.

Фотогалерея "Об'єднавчий з'їзд "Батьківщини"

Урочистий об'єднавчий з'їзд одноголосно проголосував за об'єднання "Батьківщини", "Фронту Змін", ПРП та частини НРУ. Юлія Тимошенко була вибрана головою партії "Батькивщина", а Арсеній Яценюк - головою політради партії.

Перший заступник голови партії - Олександр Турчинов. Заступниками стали Сергій Соболєв, Борис Тарасюк, Олександр Абдуллін, Сергій Власенко, Лілія Гриневич, Андрій Іванчук, Андрій Кожемякін, Іван Кириленко, Григорій Немиря, Сергій Пашинський, Андрій Пишний, Павло Петренко, Арсен Аваков, Ярослав Федорчук і Дмитро Шлемко.

Також до політради увійшли Олександр Турчинов, Олександр Абдуллін, Арсен Аваков, Ольга Боднар, Анатолій Бондаренко і Костянтин Бондарев.

Крім того, з'їзд підтримав висунення екс-прем'єра Юлії Тимошенко кандидатом в Президенти в 2015 р. При цьому заступник голови партії Сергій Соболєв зазначив, що Тимошенко має бути єдиним кандидатом від опозиції. Він додав, що другий об'єднавчий етап "Батьківщини" може закінчитися до кінця літа.

Також з'їзд одноголосно прийняв маніфест і резолюцію, розроблені Юлією Тимошенко. Відповідно до маніфесту, "Батьківщина" зобов'язується: "Дотримуватися проголошених принципів у своїй публічній діяльності, незалежно від того чи буде вона знаходиться при владі або в опозиції "Ми зобов'язуємося дотримувати демократичних принципів, чи в опозиції або при владі, при розробці державної політики, керуватися ними при розробці і ухваленні політичних рішень, законодавчій і адміністративній роботі, в органах влади".

Читайте також: З'їзд ВО "Батьківщина" одноголосно прийняв маніфест і резолюцію

Згідно з резолюцією, "Батькивщина" добиватиметься негайного звільнення голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, її повної політичної і правової реабілітації. А також підтримує висунення кандидатом в Президенти Тимошенко на виборах в 2015 р. закликає всі опозиційні парламентські фракції голосувати за євроінтеграційні закони, вимагає скасування прийнятих Податкового кодексу, пенсійної і медичної реформ.

З'їзд привітали лідер "Удару" Віталій Кличко та лідер "Свободи" Олег Тягнибок. Також з'їзду надіслала свій лист Юлія Тимошенко. Вона написала: "Сьогодні ми стаємо партією, яка в 2015-у року упевнено візьме на себе відповідальність за життя нашої нації і виправдає довіру народу. Минулих помилок ми вже ніколи не допустимо. Я знаю, що ще і до цих пір в наших партіях є скептики, які вважають, що наше об'єднання є зайвим, до цих пір рахують, хто виграв, а хто програв, міркують, хто придбає, а хто втратить свою політичну вагу в цьому об'єднанні. Хочу попросити скептиків відкинути всі сумніви, тому що наша партія винна в 2015-у року подолати сильного і небезпечного ворога, авторитарне корумповане угрупування... Після з'їзду потрібно продовжити посилення нашої партії новими, сильними, інтелектуальними і політичними командами. Двері оновленої "Батьківщини" після нашого з'їзду залишаються відкритими для всіх демократичних опозиційних сил... Ми всі розуміємо, що наше об'єднання не відбулося б без надзусиль, які до цього доповіли Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Сергій Соболєв, Борис Тарасюк і їх команди. Я високо ціную їх важку роботу і результат, якого вони досягли. Я довіряю Арсенію. Бачу, як йому важко. Бачу, як по ньому прямим наведенням б'ють і свої, і чужі. Але він уміє тримати удар. Ми з Арсенієм Яценюком - вже давно не політичні конкуренти, ми - одна команда, яка має загальні, добре осмислені стратегічні цілі і волю до загальної перемоги. Лише повністю довіряючи Арсенію Яценюку, я особисто рекомендую його на високу партійну посаду голови політичної ради партії ВО "Батьківщина".

Читайте також: Яценюк очолив політраду "Батьківщини"

Також з'їзд привітав Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс. А Юрій Луценко у своєму виступі зазначив: "Висунули Тимошенко єдиним кандидатом в Президенти в 2015, звільняйте її. Це перше і головне завдання. Робіть це!". При цьому він заявив, що не вступив в об'єднану "Батьківщину" тому що упевнений, що найбільшими потенціал змін знаходиться в безпартійному суспільстві, а не в опозиційній партії: "Я не вступив в партію "Батьківщина" з однієї простої причини - я упевнений, що найбільший потенціал змін знаходиться сьогодні не в опозиційній партії, а у формально безпартійному суспільстві, серед людей, які перестали чути політиків".

Нагадаємо, вчора на робочому з'їзді було ухвалено рішення про об'єднання в одну політичну силу ВО "Батьківщина", "Фронту змін" і партії "Реформи і порядок" (ПРП).

Читайте також: "Батьківщина" висунула Тимошенко кандидатом на виборах Президента в 2015 р

Також на з'їзді було ухвалено рішення про обрання Арсенія Яценюка головою політради партії, а першим заступником голови партії став Олександр Турчинов. Сергій Соболєв вибраний заступником голови ВО "Батьківщина". Також Турчинов обійняв посаду керівника центрального штабу партії. Головою партії повторно вибрана Юлія Тимошенко.

Крім того, "Батьківщина" висунула Юлію Тимошенко кандидатом на виборах Президента в 2015 р.

Ще в березні 2013 р. Тимошенко заявила про готовність балотуватися в Президенти України на наступних виборах.

Читайте також: "Фронт змін" самоліквідувався для об'єднання з "Батьківщиною"

Також вчора заступник голови "Удару" Віталій Ковальчук заявив, що "Удар" наполягатиме на висуненні лідера партії Віталія Кличка єдиним кандидатом в Президенти України від опозиції в 2015 р. При цьому він відзначив, що лідер "Удару" Віталій Кличко є єдиним політиком в країні, який має позитивний рівень довіри. За словами Ковальчука, якщо аналізувати дані соціологічних досліджень, то у разі участі у виборах Януковича і Кличка, лідер "Удару" беззаперечно перемагає.