Яценюк про можливий розкол "Батьківщини": Клюєв платить мільйони, а нардепи хочуть створити фракцію "За Юлю"
Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк (на фото) заявляє про те, що влада розробила сценарій, за яким хоче зняти його з посади керівника фракції. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
"У них основне завдання - змістити мене з (посади) керівника фракції", - сказав Яценюк.
Він також зазначив, що у фракції "Батьківщина" є ще люди, які працюють на ці цілі.
"Сценарій у них основний і базовий - вони мають ще трьох осіб усередині фракції, які хочуть зробити переворот у фракції. Основне завдання - змістити мене з (посади) керівника фракції і розколоти фракцію", - сказав він.
Читайте також: Опозиція звинувачує Клюєва в перетягуванні депутатів "Батьківщини" в ПР
Яценюк заявив, що таке завдання дав Президент Віктор Янукович, а виконавець - секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв. Нагадаємо, Яценюк і раніше звинувачував Клюєва в діяльності, спрямованій проти опозиції.
За словами лідера фракції "Батьківщина", люди, які "продалися", отримали по 10-15 млн дол.
"Бачите, люди тут написали заяви, потім приїхав Клюєв, думаю, що мільйонів 10-15 доларів він дав. У мене немає таких грошей", - сказав Яценюк.
На питання, чи роздана ця сума на всіх, політик сказав: "Думаю, що кожному по такій цифрі".
Читайте також: "Батьківщину" покинули чотири нардепи
Яценюк підкреслив, що розроблений сценарій, згідно з яким декілька депутатів з фракції "Батьківщина" мають намір створити фракцію "За Юлю".
Нагадаємо, сьогодні народні депутати Олег Канівець, Віталій Немілостивий, Роман Стаднійчук і Ігор Скосар вийшли зі складу фракції "Батьківщина".
Олег Канівець є мажоритарщиком по округу №126 у Львівській обл., Немілостивий - № 62 за списком "Батьківщини", Скосар - № 58. Роман Стаднійчук пройшов у ВР замість Сергія Власенка, якого позбавили депутатського мандата.
Нагадаємо, в перший же день засідання Верховної Ради 7 скликання у фракцію "Батьківщини" відмовилися входити Олександр і Андрій Табалови, що пройшли до парламенту під брендом партії.
Читайте також: Два парламенти - опозиція і більшість провели паралельні засідання (фото)
З самого початку роботи нового парламентського скликання "Батьківщину" роздирали внутрішні нелади. Багато нардепів, що залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усуненні старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продажу місць в партійному списку партії, а також в нездатності що-небудь протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарщики.