"Батьківщину" залишили чотири нардепи
Народні депутати Олег Канівець, Віталій Немилостивий, Роман Стаднійчук, Ігор Скосар вийшли зі складу фракції "Батьківщина". Їхні заяви зачитав спікер ВР Володимир Рибак.
Зазначимо, Олег Канівець є мажоритарником по округу №126 у Львівській обл., Немилостливый - № 62 за списком "Батьківщини", Скосар - № 58. Роман Стаднійчук пройшов до ВР замість Сергія Власенка, якого позбавили депутатського мандата.
Проте голова фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк спростовує факт виходу трьох нардепів з фракції. "Все, що говорить Рибак, це не відповідає дійсності. Ці депутати є і будуть членами нашої фракції. На них був тиск, але наші люди тримаються", - сказав Яценюк.
Він продемонстрував журналістам заяву трьох депутатів, окрім Олега Канівця, про те, що вони не виходили з фракції.
Однак найсмішніше почалося пізніше. Немилостивий і Стаднійчук підтвердили факт виходу з фракції.
"Я підтверджую... я діяв на благо своєї країни. Я прийняв рішення про вихід. Я хочу працювати", - заявив Стаднійчук.
"Я стану позафракційним я не хочу бути на тій чи іншій стороні", - поспішив не відставати від колеги Немилостивий. Він також додав, що те, що відбувається в парламенті, веде до розколу країни.
Стаднійчук і Немилостивий вже знаходяться на Банковій і беруть участь у засіданні регіоналів і комуністів.
При цьому нардеп від "Батьківщини" Анатолій Гриценко заявив, що Канівець вийшов з "Батьківщини", але не увійде у фракцію ПР.
Читайте також: Більшість перенесла засідання парламенту на Банкову
При цьому на уточнююче питання, чи може сам Гриценко вийти з фракції "Батьківщина", він відповів, що "якщо фракція не змінить процедуру прийняття рішень, не змінить кардинально стратегію і тактику, то з фракції вийдуть набагато більше людей, тому що депутати повинні відчувати себе депутатами".
Зазначимо, Канівець до виборів очолював ЗАТ "Видобувна компанія "Урнафтобуріння". Немилостивий - людина з оточення Яценюка, бізнесмен, Скосар - київський бізнесмен, а Стаднійчук - київський адвокат.
Якщо інформація про вихід нардепів підтвердиться, то парламентська фракція "Батьківщини" зменшиться до 95 депутатів.
Нагадаємо, в перший же день засідання Верховної Ради 7 скликання у фракцію "Батьківщини" відмовилися входити Олександр і Андрій Табалови, що пройшли в парламент під брендом партії.
З самого початку роботи нового парламентського скликання "Батьківщину" роздирали внутрішні негаразди. Багато нардепів, що залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усуненні старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продажу місць у партійному списку партії, а також в нездатності щось протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.
Сьогоднішнє рішення чотирьох нардепів може бути пов'язано з провалом акції 2 квітня, коли опозиція не змогла вивести на вулицю достатньої кількості киян і домогтися проведення виборів у Києві.
Також Яценюк раніше неодноразово заявляв, що на нардепів від "Батьківщини" чиниться постійний тиск, щоб ті виходили з фракції. Імен Яценюк не називав.
Читайте також: Рада і вибори в Києві - 7 тис. мітингувальників, провал голосування і чергову парламентську кризу
Цікаво, що всі скандали з "тушками" в новому парламенті пов'язані виключно з "Батьківщиною". Всі шість так званих "тушок" пройшли до Ради за списками партії Яценюка.
Хоча новому скликанню парламенту ще далеко до попереднього. У 2010 р., після виборів Президента і переформатування політичних розкладів в парламенті з БЮТ і НУНС в більшість регіоналів перейшли близько 20 нардепів.