ua en ru

"Батьківщину" залишили чотири нардепи

Автор: RBC.UA
Народні депутати Олег Канівець, Віталій Немилостивий, Роман Стаднійчук, Ігор Скосар вийшли зі складу фракції "Батьківщина". Їхні заяви зачитав спікер ВР Володимир Рибак.

Народні депутати Олег Канівець, Віталій Немилостивий, Роман Стаднійчук, Ігор Скосар вийшли зі складу фракції "Батьківщина". Їхні заяви зачитав спікер ВР Володимир Рибак.

Зазначимо, Олег Канівець є мажоритарником по округу №126 у Львівській обл., Немилостливый - № 62 за списком "Батьківщини", Скосар - № 58. Роман Стаднійчук пройшов до ВР замість Сергія Власенка, якого позбавили депутатського мандата.

Проте голова фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк спростовує факт виходу трьох нардепів з фракції. "Все, що говорить Рибак, це не відповідає дійсності. Ці депутати є і будуть членами нашої фракції. На них був тиск, але наші люди тримаються", - сказав Яценюк.

Він продемонстрував журналістам заяву трьох депутатів, окрім Олега Канівця, про те, що вони не виходили з фракції.

"Батьківщину" залишили чотири нардепи

Однак найсмішніше почалося пізніше. Немилостивий і Стаднійчук підтвердили факт виходу з фракції.

"Я підтверджую... я діяв на благо своєї країни. Я прийняв рішення про вихід. Я хочу працювати", - заявив Стаднійчук.

"Я стану позафракційним я не хочу бути на тій чи іншій стороні", - поспішив не відставати від колеги Немилостивий. Він також додав, що те, що відбувається в парламенті, веде до розколу країни.

Стаднійчук і Немилостивий вже знаходяться на Банковій і беруть участь у засіданні регіоналів і комуністів.

При цьому нардеп від "Батьківщини" Анатолій Гриценко заявив, що Канівець вийшов з "Батьківщини", але не увійде у фракцію ПР.

Читайте також: Більшість перенесла засідання парламенту на Банкову

При цьому на уточнююче питання, чи може сам Гриценко вийти з фракції "Батьківщина", він відповів, що "якщо фракція не змінить процедуру прийняття рішень, не змінить кардинально стратегію і тактику, то з фракції вийдуть набагато більше людей, тому що депутати повинні відчувати себе депутатами".

Зазначимо, Канівець до виборів очолював ЗАТ "Видобувна компанія "Урнафтобуріння". Немилостивий - людина з оточення Яценюка, бізнесмен, Скосар - київський бізнесмен, а Стаднійчук - київський адвокат.

Якщо інформація про вихід нардепів підтвердиться, то парламентська фракція "Батьківщини" зменшиться до 95 депутатів.

Нагадаємо, в перший же день засідання Верховної Ради 7 скликання у фракцію "Батьківщини" відмовилися входити Олександр і Андрій Табалови, що пройшли в парламент під брендом партії.

З самого початку роботи нового парламентського скликання "Батьківщину" роздирали внутрішні негаразди. Багато нардепів, що залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усуненні старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продажу місць у партійному списку партії, а також в нездатності щось протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.

Сьогоднішнє рішення чотирьох нардепів може бути пов'язано з провалом акції 2 квітня, коли опозиція не змогла вивести на вулицю достатньої кількості киян і домогтися проведення виборів у Києві.

Також Яценюк раніше неодноразово заявляв, що на нардепів від "Батьківщини" чиниться постійний тиск, щоб ті виходили з фракції. Імен Яценюк не називав.

Читайте також: Рада і вибори в Києві - 7 тис. мітингувальників, провал голосування і чергову парламентську кризу

Цікаво, що всі скандали з "тушками" в новому парламенті пов'язані виключно з "Батьківщиною". Всі шість так званих "тушок" пройшли до Ради за списками партії Яценюка.

Хоча новому скликанню парламенту ще далеко до попереднього. У 2010 р., після виборів Президента і переформатування політичних розкладів в парламенті з БЮТ і НУНС в більшість регіоналів перейшли близько 20 нардепів.