На сьогоднішній день уряд і Національний банк розробили і вводять в дію комплекс заходів, спрямованих на мінімізацію наслідків можливої світової кризи. Про це під час виступу в парламенті заявив міністр фінансів України Федір Ярошенко, передає кореспондент РБК-Україна.
На сьогоднішній день уряд і Національний банк розробили і вводять в дію комплекс заходів, спрямованих на мінімізацію наслідків можливої світової кризи. Про це під час виступу в парламенті заявив міністр фінансів України Федір Ярошенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"На сьогоднішній день Кабінет міністрів з Національним банком України вже розробив і зараз вводить комплекс заходів, спрямованих на завчасне реагування на можливий розвиток подій, пов'язаних з поглибленням світової кризи. Це стане новацією державного бюджету на 2012 р., які я скоро представлятиму (у парламенті)", - сказав Ярошенко.
Також міністр зазначив, що уряд "постійно займається утриманням в певних нормах інфляції (у тих показниках), які запропонував уряд у період прийняття Закону про бюджет, і сьогодні всі ці заходи дають підстави (стверджувати), що ми йдемо в планових показниках".
За його словами, при необхідності уряд вживає заходів для забезпечення бездифицитного ресурсного поповнення ринку нафтопродуктів, а саме здійснює товарні інтервенції в періоди цінових піків, що перешкоджає стрімкому зростанню цін на нафтопродукти. Також уряд знизив ставку акцизу на бензин і дизельне паливо. "Таким чином, своєчасне реагування уряду на виклики світової економіки - це запорука стримування інфляції в межах прогнозу - 8,9%", - наголосив міністр фінансів.
Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що уряд підготував цілий ряд комплексних заходів щодо запобігання кризових явищ в економіці Україні.
"Насамперед, необхідно зберегти стабільність національної грошової одиниці. Для цього ми дуже економно витрачаємо валюту, ми зберігаємо валютні резерви на необхідному рівні, тобто повністю покриваємо всі потреби нашого імпорту. Ми зробимо все для того, щоб в країну приходили капітали і таким чином збільшували валютні резерви нашої країни", - сказав Азаров.
Станом на 1 вересня міжнародні валютні резерви Національного банку України (НБУ) перевищили 38,2 млрд дол., і урядові чиновники на сьогоднішній день не бачать підстав для девальвації гривні."На сьогоднішній день платіжний баланс в Україну позитивний, причому є тенденція зростання позитивного сальдо, хоча торговий баланс у нас поки негативний, але він переконливо компенсується припливом по фінансовому рахунку. Це говорить про те, що за інших рівних умов, незважаючи на ті ризики, що є у світі, іноземні інвестори почали Україна довіряти і це вселяє велику впевненість, що ситуація у фінансовій частині досить стабільна ... У разі якихось зовнішніх шоків, у Національного банку України є можливість підтримати курс, згладити коливання, валютні резерви НБУ достатньо великі, понад 37 млрд, і можливості для згладжування курсу є", - нещодавно заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова. Також вона зазначила, що рівень зростання ВВП України до кінця 2011 р складе 4,7-4,8%.
Також уряд посилює виконання програми імпортозаміщення. "Дерегуляція зовсім неповна. І я особисто в кожній області прискіпливо дізнаюся, що робиться в цій галузі. Наша програма імпортозаміщення має спиратися на потужний потенціал вітчизняного виробництва, тому ресурси держави і банків ми надалі направимо саме сюди", - раніше заявляв Азаров. В основному це поки стосується газової галузі (наміри підвищення власного видобутку газу) та виробництва лікарських препаратів.
Крім того, на думку глави групи радників глави НБУ Валерія Литвицького, макроекономічні індикатори липня дають підстави розраховувати на те, що Україні краще готова до всіх можливих викликів і при сприятливому розвитку подій ми маємо шанси на покращення показників, закладених до бюджету за основними параметрами економіки: зростання, інфляції, цінової та курсової стабільності.
Раніше Азаров заявив, що Україна на сьогоднішній день не потребує чергового траншу МВФ.
"Абсолютно чесно сказав Президент Янукович про те, що програма виконується. Виникає питання, він (транш) нам потрібен зараз? Я відповідаю за фінанси країни, я відповідаю - не потрібен. Для чого я буду збільшувати зовнішній державний борг, для чого, хто мені може відповісти? Для чого я буду погіршувати параметри країни на міжнародних ринках і залучати ці 2-3 млрд дол., доречі, які йдуть не в бюджет і не на фінансування дефіциту бюджету, а на збільшення валютних ресурсів країни, на підтримку стабільності. У нас хіба є проблеми якісь? .. Гроші нам зараз, ще раз кажу, не потрібні. Якщо вони будуть потрібні, ми поїдемо до Вашингтону, поставимо певні умови, виконаємо ці умови і отримаємо транш. Ніяких перешкод для цього не існує", - сказав прем'єр -міністр.
За оцінками НБУ зростання ВВП в липні 2011 р. прискорилося і склало близько 7,5% в річному численні (3,8% в II кварталі). Також у НБУ відзначають, що в липні відбулося істотне прискорення зростання індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) - до 10,8% у річному численні (9% в червні). За 7 місяців зростання ІВБГ становив 9,5% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Основним чинником посилення економічної активності було значне зростання врожайності зернових культур (+24% в порівнянні з відповідним періодом минулого року). Збільшення сільськогосподарського виробництва в липні на рівні більше 14% в річному численні забезпечило 4,6 в.п. приросту ІВБГ (більше 40%).
Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку підвищив прогноз зростання ВВП України в 2011 р. на 0,5 процентних пункти - до 5%, в порівнянні з травневим прогнозом.