Азаров: Україна на сьогоднішній день не потребує чергового траншу МВФ

Україна на сьогоднішній день не потребує чергового траншу МВФ. Про це на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна на сьогоднішній день не потребує чергового траншу МВФ. Про це на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Коментуючи заяву МВФ про те, що візит місії перенесено з кінця серпня на другу половину жовтня, Азаров зазначив: "Вчорашня заява МВФ говорить про те, що співпраця не просто продовжується, а активно розвивається. Реальна ситуація полягає в тому, що міністр фінансів і міністр палива та енергетики, заступник НБУ провели переговори з МВФ і домовилися, вони визначили як виконується програма і намітили терміни приїзду місії. Місія приїде для коригування та аналізу виконання програми ".

"Абсолютно чесно сказав Президент Янукович про те, що програма виконується. Виникає питання, він (транш) нам потрібен зараз? Я відповідаю за фінанси країни, я відповідаю - не потрібен. Для чого я буду збільшувати зовнішній державний борг, для чого, хто мені може відповісти? Для чого я буду погіршувати параметри країни на міжнародних ринках і залучати ці 2-3 млрд дол., доречі, які йдуть не в бюджет і не на фінансування дефіциту бюджету, а на збільшення валютних ресурсів країни, на підтримку стабільності. У нас хіба є проблеми якісь? .. Гроші нам зараз, ще раз кажу, не потрібні. Якщо вони будуть потрібні, ми поїдемо до Вашингтону, поставимо певні умови, виконаємо ці умови і отримаємо транш. Ніяких перешкод для цього не існує", - резюмував прем'єр -міністр.

Також прем'єр відзначив, що Україні необхідно "угробити" 2012 р. на ліквідацію наслідків кризи 2008-2009 рр.. Він підкреслив, що основною перешкодою для розвитку Україна була криза, а також борги. У той же час він відзначив, що зараз в країні нормальний настрій і України виходить з кризи: "У нас оптимістичний настрій, особливо по 2012 р.".

Нагадаємо, МВФ переніс візит своїх експертів до України на кінець жовтня. Фахівці повинні були надати Раді директорів фонду висновок про виділення чергового траншу кредиту за програмою stand-by.

При сприятливому збігу обставин наша країна повинна була до кінця року отримати ще 2 транші по 1,5 млрд дол. Тепер же зможе отримати не більше 1,5 млрд дол., і не раніше другої половини листопада.

Для отримання третього траншу Україна спочатку необхідно було підвищити ціни на газ та провести пенсійну реформу. Обидві вимоги не виконані.

На початку серпня Нацкомісія регулювання електроенергетики, яка встановлює тарифи, оголосила, що ціна на газ для населення не підвищуватиметься до 2012 р.
Більше того, хоча урядовий законопроект про пенсійну реформу був прийнятий парламентом 8 липня, але президент поки так і не підписав його. Така істотна затримка може свідчити про те, що Янукович буде наполягати на внесенні якихось правок, як це було минулого літа з проектом Податкового кодексу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top