Країни "великої сімки" (G7) можуть виступити зі спільною заявою, щоб припинити зростання ієни по відношенню до долара. Про це сьогодні заявив міністр фінансів Японії Хірохіса Фудзі, передає Reuters.
Країни "великої сімки" (G7) можуть виступити зі спільною заявою, щоб припинити зростання ієни по відношенню до долара. Про це сьогодні заявив міністр фінансів Японії Хірохіса Фудзі, передає Reuters.
Джерела на ринку повідомили, що уряд Японії, Центробанк і представники комерційних банків вранці вивчали курси в парі долар/ієна. Це можна розцінити як сигнал про те, що Токіо все більше схиляється до рішення провести інтервенції на валютному ринку.
Х.Фудзі також відзначив, що готовий контактувати з приводу валютних курсів з владою США і Європи, оскільки валютні зміни "його сильно нервують, і Японія, можливо, не залишить їх без уваги". При цьому міністр фінансів відмовився коментувати можливість інтервенцій і додав, що не може говорити на цю тему через обіцянки, дані у рамках G7.
Однак, трейдери сумніваються, що коментарів японського міністра достатньо для того, щоб зупинити падіння долара, оскільки спільні інтервенції здаються малоймовірними. Спільної заяви може не вистачити для того, щоб заспокоїти інвесторів, стурбованих боргами Дубая.
Востаннє "велика сімка" робила заяву про валюти в жовтні 2008 р. Тоді розвинені країни заявили, що різкі стрибки курсу ієни загрожують фінансовій стабільності. Раніше японська валюта обновила 13-річний максимум до долара і 6-річний - до євро. Після коментарів G7 зростання ієни продовжилося, оскільки члени "сімки" не перейшли до активних дій, обмежившись лише словами.
"Я не здивуюся, якщо G7 або G20 випустять заяву для запобігання подальшого зниження долара. Щоправда, поки не зрозуміло, чи зроблять вони це зараз чи дочекаються зустрічі G7 у лютому майбутнього року", - відзначає аналітик Deutsche Securities Кодзі Фукая. За його словами, заява не буде схожою на зроблену в жовтні минулого року, оскільки нинішня ситуація випливає зі слабкого долара.
Варто відзначити, що починаючи з кінця минулого року ієна додала 5,3%. "Я не чув про інтервенції на даний момент, але в майбутньому можливі різні варіанти, і якщо буде необхідно, я поговорю з профільними міністрами", - повідомив журналістам міністр з розробки національної стратегії Наото Кан.
У 2000-х роках японська влада активно проводила інтервенції, намагаючись перешкодити зміцненню ієни в інтересах місцевих експортерів, однак у березні 2004 р. вони від них відмовилися, продавши за 15 місяців близько 35 трильйонів ієн (403 млрд дол.).