ru ua

Янукович сподівається "серйозно обговорити" з Медведєвим газову проблему

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович хотів би серйозно обговорити з прем'єром Росії Дмитром Медведєвим газове питання, а також питання торговельно-економічних відносин. Про це глава держави сказав на зустрічі з Медведєвим у Києві.

Президент України Віктор Янукович хотів би серйозно обговорити з прем'єром Росії Дмитром Медведєвим газове питання, а також питання торговельно-економічних відносин. Про це глава держави сказав на зустрічі з Медведєвим у Києві, передає радіо "Свобода".

"Хотів би з вами обговорити серйозно ті питання, які для нас є дуже чутливими, насамперед торговельно-економічні. Звичайно, не приховую, що мене надалі серйозно непокоїть газова проблема", - сказав Янукович.

Президент України також повідомив, що в україно-російській міждержавній комісії підготували "достатній пласт пропозицій", готових до ухвалення рішень. "Я так розумію, що ви приїхали, щоб поставити свій вердикт із тих питань, які ми готуємо на міждержавну комісію", - звернувся Янукович до Медведєва.

Дмитро Медведєв прибув із візитом в українську столицю сьогодні. Після зустрічі з Президентом України запланована участь Медведєва у засіданні Комітету торговельно-економічної співпраці Міждержавної українсько-російської комісії. У цьому засіданні також візьме участь прем'єр України Микола Азаров.

Що стосується україно-російських газових відносин, то сьогодні міністр палива і енергетики України Юрій Бойко повідомив, що Україні з 2013 р. буде закуповувати в Росії, можливо, навіть менше 27 млрд куб. м газу в рік.

Кабінет міністрів України затвердив баланс газу на 2012 р. з імпортом "Нафтогаз України" на рівні 27 млрд куб. м. Тим часом, в "Газпромі" очікують, що "Нафтогаз" викупить 40 млрд куб. м газу і запевняють, що це передбачено контрактними зобов'язаннями української сторони перед "Газпромом".

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Зазначимо, що ціна газу для України в II кварталі 2012 р. складає 425 дол./Тис. куб. м проти 416 дол в I кварталі 2012 р. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути, або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу. Однак, "Газпром" не виключає судових розглядів з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

В 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному виразі імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол.

Варто відзначити, що на початку червня Президент Російської Федерації Володимир Путін своїм указом затвердив склад російської частини російсько-української міждержавної комісії. Відповідно до документа, Путін очолив російську частину міждержавної комісії. Заступником голови призначено прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, секретарем - керівника адміністрації Президента Сергія Іванова.

Раніше Президент України Віктор Янукович указом №364/2012 затвердив склад української частини українсько-російської міждержавної комісії. Зокрема, головою комісії обрано Віктора Януковича, заступником голови - прем'єр-міністра України Микола Азаров.

Як повідомлялося раніше, 19-20 березня ц.р. Віктор Янукович за офіційним запрошенням тоді ще Президента РФ Дмитра Медведєва здійснив візит до РФ. В ході візиту Янукович, зокрема, приймав участь у засіданні міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), в якому Україна має статус спостерігача з травня 2002 р.