В'ячеслав Кириленко подав у відставку з посади заступника голови фракції "Батьківщина"
В'ячеслав Кириленко (на фото) подав у відставку з посади заступника голови фракції "Батьківщина". Про це він заявив у своєму Twitter.
"Тільки що подав у відставку з посади заступника голови фракції ("Батьківщина") у зв'язку з рішенням фракції заборонити нам згадувати при виступах партію "За Україну!"... Всі "заукраїнці" однозначно залишаються активними учасниками фракції "Батьківщина", але рішення фракції ми вважаємо маразматичним. Тому що треба розширювати коло прихильників об'єднаної опозиції, а не сіяти напругу навіть серед тих, хто є", - заявив Кириленко.
Зазначимо, партія "За Україну!" була створена в 2008 р. як депутатська група. На сьогоднішній день найбільш відомими представниками партії є В'ячеслав Кириленко і Ксенія Ляпіна - нардепи з фракції "Батьківщина". При цьому згідно зі статистикою, Ляпіна в попередньому скликанні Ради була одним з лідерів по відвідуваності засідань.
Читайте також: "За Україну!" братиме участь у виборах мера Києва
Останнім часом активізувалися розмови про необхідність глибшої інтеграції усередині об'єднаної опозиції і, зокрема, "Батьківщини". У неї номінально входять 8 партій, найбільші з яких - "Батьківщина" і "Фронт змін". І якщо навіть "Фронт змін" з його досить розвиненою регіональною структурою готовий пожертвувати своєю партійною ідентичністю і злитися з "Батьківщиною", то тим більше цього чекають від менш крупних партій. У зв'язку з цим проводиться інтеграційна політика, про жорсткість якої і свідчить вчинок Кириленка.
Головним ідейним натхненником створення об'єднаної опозиційної партії є Юлія Тимошенко. Вона виступає не тільки за повнішу інтеграцію частин фракції "Батьківщина", але і за об'єднання "Батькивщини" з "Ударом" і "Свободою", що виглядає достатньо проблематичним, враховуючи регулярні заява лідерів "Удару" і "Свободи" Віталія Кличка і Олега Тягнибока про те, що у опозиційних партій принципово різна ідеологія і об'єднує їх лише бажання протистояти режиму Президента Віктора Януковича. Проте широко відомий той факт, що дуже часто політичні партії в українській політиці створюються не на підставі ідеології, а на підставі політичної доцільності.
Читайте також: "Фронт змін" і "Батьківщина" ведуть переговори про злиття
Важливим індикатором інтеграційних тенденцій в "Батьківщине" і в опозиції в цілому є процеси узгодження єдиного кандидата в мери Києва і єдиного кандидата в Президенти. Опозиційні політики при цьому, схоже, не готові до кінця зберігати лояльність керівництву фракції "Батьківщина", як це трапилося з Миколою Катеринчуком, який хоче балотуватися в мери Києва. Цікаво, що "За Україну!" теж заявляла, що збирається брати участь у виборах мера Києва.
Раніше нардеп з "Батьківщини" Андрій Шевченко відзначив, що єдина опозиційна партія України, швидше за все, буде сформована на основі "Батьківщини". "Єдина партія - це наше внутрішнє питання. Безумовно, сила такої єдиної партії очевидна для всіх. Швидше за все, таке об'єднання відбуватиметься на основі партії "Батьківщина". Це буде непростий процес, але у нас є всі шанси його завершити... Є шанси побачити і лідерів інших політичних партій", - відзначив депутат.
Читайте також: Юлія Тимошенко закликала опозицію створити єдину партію
А вчора нардеп з "Батьківщини" Сергій Пашинський заявив, що рішення про злиття "Фронту змін" і "Батьківщини" не ухвалене остаточно, проте процес з об'єднання продовжується.