ru ua

Юлія Тимошенко закликала опозицію створити єдину партію

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко закликала опозицію до створення єдиної партії. Про це йдеться у зверненні Тимошенко до громадян України з нагоди Дня Соборності.

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко закликала опозицію до створення єдиної партії. Про це йдеться у зверненні Тимошенко до громадян України з нагоди Дня Соборності.

"Головним завданням на наступний рік є поглиблення нашої єдності і створення стійкої, добре скоординованої опозиційної коаліції у складі "Батьківщини", "Свободи" і "Удару". Для перемоги на президентських виборах 2015 р. Опозиційні кандидати, наші фракції в парламенті повинні не декларативно , а реально працювати, як годинник. Відносини між опозиційними силами мають бути втіленням солідарності і стати прикладом для єдності всіх громадян України", - йдеться в повідомленні екс-прем'єра.

За її словами, "ідеальний варіант - продовження об'єднавчих процесів опозиційних сил, створення єдиної партії, тому що каток Партії регіонів може зупинити лише потужна опозиційна сила, яка буде мати переважну підтримку суспільства".

Читайте також: Юлію Тимошенко висунули єдиним кандидатом від опозиції на президентських виборах 2015 р

Вже відреагував на заяву Тимошенко лідер парламентської фракції "Свобода" Олег Тягнибок. Він не вважає за доцільне об'єднання трьох ідеологічно різних партій в одну.

"Політична партія створена для того, щоб об'єднати людей, у яких загальний світогляд. Відповідно, в даному випадку, ми українські націоналісти бачимо своїм завданням і перспективою дійсно співпрацювати з іншими політичними силами, з якими ми сьогодні і співпрацюємо. Але я не думаю, що доцільно створювати політсилу, де будуть представлені люди, у яких різні ідеології, тим більше, що ми вже переконалися в тому, що ми представники трьох партій по різному дивимося на різні аспекти нашого життя і таки знаходимо спільну мову, який потім виливається в спільні дії, проти режиму Януковича", - заявив Тягнибок.

Нагадаємо, об'єднана опозиція раніше ухвалила одностацне рішення про висунення Юлії Тимошенко єдиним кандидатом від опозиції на президентських виборах у 2015 році. Лідер Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив, що вибір кандидатури Тимошенко дозволить опозиції перемогти. При цьому Яценюк вважає, що з Тимошенко можна зняти судимість за допомогою рішення Європейського суду з прав людини.

Цю пропозицію підтримав і перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов. За його словами, тепер необхідно провести переговори з союзниками - партіями "Удар" і "Свобода".

Виявилося, що єдиної думки з приводу висунення Юлії Тимошенко єдиним кандидатом від опозиції на президентських виборах у 2015 р. немає. Лідер фракції "Удар" Віталій Кличко зазначив, що не готовий підтримати екс-прем'єра Юлію Тимошенко. За його словами, поки Тимошенко перебуває в ув'язненні, "говорити, що вона кандидат у Президенти - не більше ніж спекуляція".

Читайте також: Єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах у 2015 р. потрібно висувати у другому турі, - Тягнибок

А на думку лідера "Свободи" і глави фракції партії у Верховній Раді Олега Тягнибока, опозиція повинна визначатися з єдиним кандидатом на пост президента у другому турі виборів. За його словами, враховуючи те, що президентська виборча кампанія дуже довга, виставляти єдиного кандидата від опозиції з самого її початку небезпечно. "Сьогодні, вибачте, коли в депутатів стріляють просто так, опозиційних ...", - зазначив Тягнибок.

Особистість єдиного кандидата "Свобода" за словами Тягнибока, обговорювати готова, "але я би фанатично не падав головою у вир пропозицій як опозиція повинна діяти на президентських виборах", - сказав парламентар. Зазначимо, що раніше він заявляв про передчасність висунення єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах у 2015 р. Так він прокоментував рішення Об'єднаної опозиції щодо висунення єдиним кандидатом в Президенти Юлії Тимошенко. В інтерв'ю РБК-Україна віце-спікер Верховної Ради України, представник "Свободи" Руслан Кошулинський висловив впевненість у тому, що президентські вибори в 2015 р. опозиційні партії можуть виграти тільки об'єднавшись.