ua en ru

ВВП єврозони у 2012 р. знизився на 0,5%, - попередні дані

Автор: RBC.UA
ВВП в зоні обігу єдиної європейської валюти (євро) у квартальному численні, за попередніми даними, знизився на 0,6% в IV кварталі 2012 р., йдеться в повідомленні європейського статистичного бюро Eurostat. Аналітики прогнозували зниження цього показника на 0,4%.

ВВП в зоні обігу єдиної європейської валюти (євро) у квартальному численні, за попередніми даними, знизився на 0,6% в IV кварталі 2012 р., йдеться в повідомленні європейського статистичного бюро Eurostat. Економісти, опитані Dow Jones Newswires, очікували зниження цього показника лише на 0,4%. Це вже третє зниження ВВП поспіль за останні п'ять кварталів.

Читайте також: ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 0,75%

Порівняно з IV кварталом 2011 р. ВВП єврозони в минулому кварталі знизився на 0,9%.

У 27 державах - членах Євросоюзу ВВП в IV кварталі 2012 р. у квартальному численні знизився на 0,5%, а в річному - на 0,6%.

За весь 2012 р. ВВП єврозони знизився на 0,5%, а Євросоюзу - на 0,3%.

Звіт свідчить про те, що Європа вступає в четвертий рік боргової кризи. Економічні умови помітно покращилися з літа минулого року багато в чому завдяки зусиллям Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Як повідомив раніше віце-президент ЄЦБ Вітор Констанціо (на фото), країни Європи, що перебувають в економічній кризі, можуть почати відновлення вже до середини 2013 р. Разом з тим перехід до повсюдного економічного зростання в рамках регіону буде помітний лише до початку 2014 р.

"Відновлення до зростання економіки очікується не раніше 2014 р., приводом для цього стане зміцнення реального сектора економіки у 2013 р.", - заявив Констанціо.

Читайте також: ВВП Німеччини максимально знизився за 4 роки

Зазначимо, що раніше сьогодні були опубліковані дані щодо зростання економіки у Франції та Німеччині. Так, ВВП Франції, за попередніми даними, знизився у квартальному численні на 0,3% за підсумками IV кварталу 2012 р., повідомило Національне статистичне бюро країни Insee. Аналітики чекали зниження показника на 0,2%.

Тим часом ВВП Німеччини, за попередніми даними, у квартальному численні знизився на 0,6% за підсумками IV кварталу 2012 р. з урахуванням сезонного і календарного чинників, повідомило Національне статистичне бюро Німеччини. Аналітики чекали зниження даного показника на 0,5%. Зниження ВВП у квартальному численні виявилося найбільш значним з I кварталу 2009 р. На зменшення ВВП в IV кварталі вплинуло скорочення обсягу експорту до кінця року.

Також зазначимо, що ВВП Греції в IV кварталі 2012 р. відносно IV кварталу 2011 р. скоротився на 6%, повідомило сьогодні грецьке бюро офіційної статистики.

ВВП Італії впав на 0,9% в порівнянні з III кварталом. Посилився спад в Іспанії, ВВП Португалії впав на 1,8%.

Читайте також: ЄЦБ відзначає приплив приватного капіталу до периферійних країн єврозони

Нагадаємо, нещодавній саміт Євросоюзу почався з розбіжностей щодо бюджетної політики. Повідомлялося, що європейські лідери на саміті, який ропочався 7 лютого, мали намір створити фонд по боротьбі з безробіттям серед молоді об'ємом у 5 млрд євро. Цієї суми навряд чи вистачить, щоб кардинально змінити ситуацію із зайнятістю, але більше Європа зараз собі дозволити не може на тлі секвестру союзного бюджету. Останній усе ж може бути затверджений із другої спроби завдяки "креативній бухгалтерії".

Економіка країн єврозони почне відновлюватися у другій половині 2013 р., заявляв раніше президент ЄЦБ Маріо Драгі, виступаючи на Світовому економічному форумі в Давосі. "Всі індекси вказують на істотне поліпшення фінансової ситуації", - наголошував глава ЄЦБ. При цьому він додав, що зміцнення фінансового ринку наразі не вплинуло на стан економіки в цілому. За його словами, початок 2013 р. виглядає більш перспективним для економіки єврозони, чим початок 2012 р.

На думку Маріо Драгі, найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.

Читайте також: Країни G7 пообіцяли не брати участі у "валютних війнах"

Зазначимо, що рекордно високий рівень безробіття у єврозоні справляє негативний тиск на споживчі витрати, а жорсткі заходи бюджетної економії, які приймаються у багатьох країнах, не дозволять досягти поки стабільних темпів відновлення. Вартість кредитування для малого бізнесу поки залишається дуже високою, особливо в Іспанії та Італії.

Відповідно до прогнозу економістів, опитаних Bloomberg, економіка єврозони не повернеться до зростання до II кварталу на тлі складної ситуації в Італії і у Франції. Економісти очікують, що ВВП протягом I кварталу не зміниться, у II виросте на 0,2%, а у III кварталі зростання складе 0,2%.