Економіка єврозони почне відновлюватися до кінця 2013 р., - глава ЄЦБ

П'ятниця 25 січня 2013 14:57
Автор: RBC.UA
Економіка країн єврозони почне відновлюватися в другій половині 2013 р., заявив президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі, виступаючи на Світовому економічному форумі в Давосі.

Економіка країн єврозони почне відновлюватися в другій половині 2013 р., заявив президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі, виступаючи на Світовому економічному форумі в Давосі.

"Всі індекси вказують на істотне поліпшення фінансової ситуації", - підкреслив глава ЄЦБ. При цьому він додав, що зміцнення фінансового ринку поки що не вплинуло на стан економіки в цілому. За його словами, початок 2013 р. виглядає більш перспективним для економіки єврозони, чим початку 2012 р.

На думку Маріо Драгі, найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.

Читайте також: Світ повинен продовжувати реформи, - Лагард (відео)

Раніше віце-президент ЄЦБ Вітор Констанціо заявляв, країни Єврозони, що нині переживають економічну кризу можуть почати відновлення до середини 2013 р., проте перехід до повсюдного економічного зростання в рамках регіону стане помітний лише на початку 2014 р. "Відновлення до зростання економіки очікується не раніше 2014 р., приводом для цього стане зміцнення реального сектора економіки в 2013 р.", - заявив Констанціо.

Нагадаємо, що на початку січня 2013 ЄЦБ залишив облікову ставку на рівні 0,75%.

Зазначимо також, що сьогодні після публікації звіту про діловий клімат Німеччини курс євро виріс до 11-місячного максимуму до долара і 21-місячного піку до ієни. Ієна дешевшає після того, як японські ЗМІ в четвер процитували заступника міністра економіки, який сказав, що спад валюти буде продовжуватися і що курс долара в 100 ієн не повинен викликати побоювань, повідомляє Reuters.

Читайте також: ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 0,75%

Курс євро до долара виріс на 0,48 % до 1,3438 дол, раніше піднявшись до 1,3442 дол, а проти ієни євро подорожчав на 0,5 % до 121,48 ієни. Індекс ділового клімату Німеччини, що розраховується німецьким економічним інститутом Ifo, виріс в січні до 104,2 пункту з грудневого значення 102,4 пункту при прогнозах аналітиків в 103 пункту. "Ми впевнені в євро і очікуємо його зростання вище 1,35 дол в найближчі тижні", - сказав стратег з валютних ринків Deutsche Bank Джордж Саравелос. Курс долара до ієни виріс на 0,53% до 90,81 ієни.

"Схоже, що кожен раз, коли в парі долар/ієна відбувається корекція, який-небудь японський політик говорить щось, щоб знизити курс ієни. Японські власті, безсумнівно, прагнуть звернути увагу ринку на необхідність стимулювання інфляції", - сказав директор з аналізу валютних ринків Standard Chartered Bank Келлум Хендерсон.

Споживчі ціни в Японії в грудні знизилися на 0,2 % при прийнятому центробанком цільовому показнику інфляції 2 %. "Перебуваючи під політичним тиском, Банк Японії повинен продовжити активну політику пом’якшення", - прогнозує стратег з валютних ринків Brown Brothers Harriman Масаші Мурата.

Читайте також: Рівень інфляції в Японії знижується четвертий рік поспіль

Також варто нагадати, що глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала нації всього світу виконувати обіцянки, що стосуються бюджету і реформ. 

Також зазначимо, що на думку PwC саме 2013 р. буде визначати розвиток світової економіки до кінця століття. Згідно з прогнозами в 2013 р. частка економічно розвинених країн у світовому ВВП буде нижчою, ніж частка країн з перехідною економікою вперше за всю історію збору надійних статистичних даних. Зростання економіки будуть визначати країни з перехідною економікою. Ціни на сировинні товари в 2013 р. як і раніше будуть нестабільними.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся